poniedziałek, 5 października 2015

Na co czekam, czyli zapowiedzi październikowe

Witam, witam! Jak czujecie się z myślą, że oto minęła jedna dziesiąta roku szkolnego? Bo ja tego w ogóle nie czuję. Wrzesień minął tak szybko, że jednocześnie mam wrażenie jakby w ogóle nie było wakacji. Z książek przeczytałam tak mało, że wolę się nie przyznawać, a od wczoraj męczę Krzyżaków (jestem dopiero przy szóstym rozdziale). Do tego muszę przeczytać Śluby panieńskie, zdobyć Dzień kolibra (swoją drogą może wiecie, gdzie mogłabym go kupić?) na konkurs z polskiego. Ambitnie, więc nie zdziwcie się jeżeli w tym miesiącu będzie więcej TAGów, a zdecydowanie mniej recenzji, bo nawet nie będę miała czego zrecenzować. A patrząc na te październikowe zapowiedzi aż serce mi się kraja. 


Tytuł: Po drugiej stronie kartki
Autor: Jodi Picoult, Samantha Van Leer
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data premiery: 6 października 2015

Druga część opowieści o księciu Oliverze, który bardzo pragnął żyć w prawdziwym świecie. Za sprawą Delilah udaje mu się w końcu wydostać spomiędzy okładek. Pomimo pewnych mniej lub bardziej zabawnych komplikacji Oliver szybko odnajduje się w szkolnej rzeczywistości i z fascynacją poznaje nowy świat. Potem jednak książka zaczyna się o niego upominać. Na skutek całego szeregu dziwnych zdarzeń rzeczywistość bohaterów opowieści i licealistów z prawdziwego świata zaczyna się poważnie komplikować. A potem daje o sobie znać tak zwane prawdziwe życie. Na szczęście okazuje się, że bajka kryje w sobie naprawdę niezwykłą moc…


Tytuł: Pulse
Autor: Gail McHugh
Wydawnictwo: Akurat
Data premiery: 7 października 2015

Czy wiecie jakie to przerażające, kiedy pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotowa stać się zupełnie innym człowiekiem, żeby to osiągnąć?

Emily kładzie na szali całe swoje życie, żeby być z mężczyzną, który zdobył jej serce. Niestety nie ma pewności, że Gavin naprawdę ją kocha; pozostaje wierzyć, że postąpiła słusznie, idąc za głosem serca, i że jej wybranek okaże się takim człowiekiem, jakim chciała go widzieć.
Niestety, wszystko wskazuje na to, że tak nie jest. Dążący do autodestrukcji, zamknięty we własnym ponurym świecie Gavin rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Emily musi zdecydować, czy jest gotowa poświęcić wszystko, żeby go uratować, i czy uczucie, jakim go darzy, jest wystarczająco silne, by wystawić je na tak ciężką próbę.


Tytuł: Aplikacja
Autor: Lauren Miller
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 7 października 2015

Co się stanie, gdy życie ludzi zostanie zdominowane przez elektroniczne urządzenia osobiste? Gdy ich spersonalizowane telefony będą im podpowiadać, co powinni zjeść, w co się ubrać, gdzie pójść i z kim zaprzyjaźnić? Oto czasy, w których wielki koncern Gnosis, następca firm Apple i Google, wprowadził na rynek najbardziej rewolucyjne narzędzie wszech czasów: aplikację na telefon Lux. Ten innowacyjny program optymalizuje podejmowanie decyzji przez użytkownika, biorąc pod uwagę jego dobro i preferencje osobiste, co ma dać najlepsze możliwe rezultaty. 16-letnia Rory uważa za oczywiste to, że aplikacja Lux stanowi klucz do zdrowego i szczęśliwego życia. Kiedy zostaje przyjęta do elitarnej Akademii Theden, wydaje się, że rysuje się przed nią przyszłość doskonała. Ale w tej idealnej, wymarzonej szkole pod gładką powierzchnią czai się coś złego. A potem Rory poznaje Northa, przystojniaka z miasta, który prowadzi życie outsidera i – o zgrozo! – nie korzysta z Luxa, co fascynuje dziewczynę. Wkrótce bohaterka zaczyna postępować wbrew rekomendacjom aplikacji – zaczyna słuchać głosu intuicji, którą nauczono ją ignorować. Ten wybór poprowadzi ją do odkrycia prawdy, której ani ona, ani nikt inny nie mógł się spodziewać.


Tytuł: Po prostu bądź
Autor: Magdalena Witkiewicz
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 7 października 2015

W pobliżu zawsze był przyjaciel. Jego przyjaciel, któremu nie wolno było czuć.

Ale możemy się umówić
I zawrzeć pewien pakt

Zaopiekował się nią na dobre i na złe.
Ktoś do nich dołączył, a on nadal trwał.

Pewnie nie taką miłość
wymarzyłaś sobie w snach

Miłość przychodzi bezszelestnie, nikogo nie uprzedza.
Równie cicho odchodzi niezauważona.

Lecz może pokochasz mnie
Za jakiś czas.


Tytuł: Dzień 21
Autor: Kass Morgan
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data premiery: 7 października 2015

Kass Morgan w swej kolejnej powieści z cyklu sprawia, że czytelnikowi zaczyna żywiej bić serce: ujawnia tajemnice z przeszłości, stawia bohaterów przed trudnymi wyzwaniami i sprawdza, czy ich uczucia przetrwają w nowej rzeczywistości. Stu zesłańców walczy o przeżycie ze świadomością, że uda im się to tylko dzięki solidarności. Od lądowania misji 100 na porzuconej niegdyś Ziemi minęło 21 dni. Są pierwszymi ludźmi, którzy postawili stopę na ojczystej planecie od stuleci... a przynajmniej tak myśleli. Wells usiłuje przekonać zesłańców, aby wspólnie stawili czoło nieznanym wrogom. Clarke wyrusza na Mount Weather w poszukiwaniu innych przybyszów z Kolonii, a Bellamy chce za wszelką cenę uratować siostrę. Tymczasem na statku Glass musi wybrać pomiędzy miłością swojego życia - a samym życiem!


Leonardo Patrignani - Wszechświaty. Utopia / Leonardo Patrignani - Multiversum. UtopiaTytuł: Wszechświaty. Utopia
Autor: Leonardo Partignani
Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 12 października 2015

Rzeczywistość, w której Alex, Jenny i Marco żyją od osiemnastu lat jest ich bezpiecznym schronieniem. To tylko jedna z niezliczonych możliwości, jeden z Wszechświatów. Co tak naprawdę wydarzyło się podczas próby ucieczki z totalitarnej Gai, w drodze do statku zmierzającego na Wschód? Jakie będą konsekwencje dramatycznego wyboru, którego dokonała Anna? Gdzieś tam jest ktoś, kto posiada te same zdolności co oni i to z jego winy świat zaczyna się rozpadać. Gdzieś tam jest osiemdziesięcioletni staruszek dożywający swoich dni w więzieniu i dwójka młodych ludzi zamkniętych jak myszy w laboratorium. Gdzieś tam ich umysły pozostały jedyną i ostatnią nadzieją...


Tytuł: Srebrne cienie
Autor: Richelle Mead
Wydawnictwo: Nasza księgarnia
Data wydania: 14 października 2015

Sydney podjęła decyzję, by ufać swojemu sercu i intuicji, a nie naukom wpajanym od dziecka przez alchemików. Jednak zapłaciła za to najwyższą możliwą cenę. Gdy zwierzchnicy odkryli prawdę o jej uczuciach, najgorszy scenariusz stał się nieunikniony.
Odizolowana od świata, oddzielona od rodziny, przyjaciół oraz ukochanego mężczyzny będzie musiała podjąć walkę o tożsamość. Pozostanie wierną własnym ideałom okaże się jednak szalenie trudne w otoczeniu, gdzie z trudem można odróżnić wrogów od tych, którym warto zaufać, a przetrwanie każdego dnia jest wyzwaniem. Sydney wierzy, że przyjaciele zdołają ją ocalić. Ale czy pomoc nadejdzie w porę?Tytuł: Miecz lata
Autor: Rick Riordan
Wydawnictwo: Galeria książki
Data wydania 22 października 2015

Magnus Chase zawsze sprawiał kłopoty. Od tajemniczej śmierci matki mieszkał samotnie na ulicach Bostonu, przeżywając dzięki sprytowi, który pozwalał mu być zawsze o krok przed policją i kuratorami. Pewnego dnia odnalazł go wuj – chłopak nigdy wcześniej go nie widział, ale matka mówiła, że jest niebezpieczny. Wuj wyjawił mu niezwykły sekret: Magnus jest synem nordyckiego boga. Mity wikingów są prawdą. Bogowie Asgardu szykują się na wojnę. Trolle, olbrzymi i jeszcze gorsze potwory budzą się na dzień ostateczny.
Aby zapobiec Ragnarokowi, Magnus musi przeszukać Dziewięć Światów i znaleźć broń zaginioną od tysięcy lat. Kiedy atak ognistych olbrzymów zmusza go do wyboru między własnym bezpieczeństwem a życiem setek niewinnych ludzi, Magnus podejmuje śmiertelnie niebezpieczną decyzję. Czasami jedynym sposobem na rozpoczęcie nowego życia jest śmierć…


Tytuł: Tajemny ogień
Autor: C. J. Daugherty,  Carina Rozenfeld
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 19 października 2015

Taylor Montclair (Anglia)
Pewnego dnia wybuch złości Taylor powoduje, że przedmioty wokół niej zmieniają swoje położenie, a silne emocje zakłócają przepływ elektryczności. Dziewczyna poznaje szokującą prawdę o swoim pochodzeniu. Dowiaduje się, że drzemie w niej tajemny ogień.

Sacha Winters (Francja)
Setki lat temu na stosie spłonęła alchemiczka, która rzuciła klątwę na trzynaście pokoleń pierworodnych synów z rodu jej zabójców. Sacha jest trzynasty – za osiem tygodni ma umrzeć. Na świecie jest tylko jedna osoba, która może mu pomóc.

Dzielą ich setki kilometrów, łączy przeznaczenie.
Czy zdążą się odnaleźć, nim Sacha zginie, a świat pochłonie ogień?


Tytuł: Wszystkie jasne miejsca
Autor: Jennifer Niven
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 21 października 2015

Theodore jest zafascynowany śmiercią. Codziennie rozmyśla nad sposobami, w jakie mógłby pozbawić się życia, a jednocześnie nieustannie szuka – znajdując – czegoś, co pozwoliłoby mu pozostać na tym świecie. Violet żyje przyszłością i odlicza dni do zakończenia szkoły. Marzy o ucieczce od małego miasteczka w Indianie i niemijającej rozpaczy po śmierci siostry.
Kiedy Finch i Violet spotykają się na szczycie szkolnej wieży – sześć pięter nad ziemią – nie do końca wiadomo, kto komu ratuje życie. A gdy ta zaskakująca para zaczyna pracować razem nad projektem geograficznym, by odkryć „cuda” Indiany, ruszają – jak to określa Finch – tam, gdzie poprowadzi ich droga: w miejsca maleńkie, dziwaczne, piękne, brzydkie i zaskakujące. Zupełnie jak życie.
Wkrótce tylko przy Violet Finch może być sobą – śmiałym, zabawnym chłopakiem, który, jak się okazuje, wcale nie jest takim wariatem, za jakiego go uważają. I tylko przy Finchu Violet zapomina o odliczaniu dni, a zaczyna je przeżywać. Jednak w miarę jak świat Violet się rozrasta, świat Fincha zaczyna się gwałtownie kurczyć.


Tytuł: Opposition
Autor: Jennifer L. Armentrout
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 28 października 2015

Katy wie, że świat zmienił się w noc, gdy przybyli Luksjanie. Nie wierzy, że Daemon nie zrobił nic, kiedy jego rasa groziła usunięciem ludzkości i hybryd z powierzchni Ziemi. Jednak granice między dobrem a złem rozmyły się.
Daemon zrobi wszystko, by uratować tych, których kocha, nawet jeśli ma to oznaczać zdradę. Wkrótce odróżnienie wroga od przyjaciela stanie się niemożliwe, a świat zacznie się walić dookoła nich. Cena za uratowanie przyjaciół i ludzkości może okazać się bardzo wysoka.


Tytuł: Płonąca korona
Autor: Rae Carson
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 16 października 2015

Elisa jest bohaterką. Poprowadziła swoich ludzi do zwycięstwa nad przerażającą, ogromną armią. A zatem powinno być oczywiste, że należy się jej miejsce na tronie. Niestety, Elisa nie może czuć się bezpiecznie. Wrogowie przychodzą do niej nawet we śnie – ci z obcych królestw, i ci czający się w komnatach dworu…
Jej przeznaczenie wybrańca nie zostało wypełnione. Aby okiełznać moc, którą nosi w sobie, Elisa musi podążyć dawno zapomnianą – i od dawna zabronioną – ścieżką. Krok po kroku, kierując się prastarymi wskazówkami, wyrusza z katakumb ukrytych w jej mieście do krainy zdradliwego morza.
Razem ze szpiegiem i zdrajcą, w którym – wbrew wszystkiemu – zaczyna się szaleńczo zakochiwać.
Jeśli się jej poszczęści, powróci bezpiecznie. Ale na pewno będzie musiała za to zapłacić.


Tytuł: Pewnego dnia
Autor: David Levithan
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 21 października 2015

Kiedy Rhiannon spędza cudowny dzień ze swoim chłopakiem, który wreszcie jest taki, jakim go sobie wymarzyła, nie wie jeszcze, że w rzeczywistości to nie był Justin, ale A – szesnastolatek codziennie budzący się w ciele innej osoby.

Zakochany w Rhiannon A zrobi wszystko, żeby codzienna zmiana płci, wyglądu, charakteru i miejsca zamieszkania nie stanowiła przeszkody dla ich miłości. Tylko czy Rhiannon to wystarczy?


Tytuł: Ocalenie Callie i Kaydena
Autor: Jassica Sorensen
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 19 października 2015

Mroczny sekret, od lat skrywany przez Kaydena w końcu wyszedł na jaw. Co gorsza, chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie. Jedynym sposobem, by mógł oczyścić swoje imię jest zdradzenie przez Callie jej tajemnicy. Ale Kayden nigdy jej o to nie poprosi. Zamiast tego zrobi wszystko, co w jego mocy, by ją chronić. Nawet jeśli oznacza to opuszczenie przez niego jedynej dziewczyny, którą kiedykolwiek pokochał.

Callie wie, że Kayden pogrąża się w ciemności i rozpaczliwie pragnie go ocalić. Lecz uda jej się to jedynie wtedy, gdy stawi czoła swojemu największemu lękowi i wyzna wszystkim własne bolesne tajemnice. Pomysł przerwania milczenia wzbudza u niej trwogę, ale nie tak wielką, jak myśl o utracie Kaydena.


Tytuł: Długo i szczęśliwie
Autor: Soman Chainani
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: październik 2015

Zapierający dech w piersiach finał bestsellerowej trylogii Akademia Dobra i Zła, w którym to, co stare, staje się nowe, a Sofia i Agata muszą walczyć z przeszłością i teraźniejszością, by znaleźć najlepsze zakończenie swojej baśni. Sofia i Agata, dawniej najlepsze przyjaciółki, sądziły, że zakończenie ich baśni zostało przypieczętowane, gdy ich drogi się rozeszły. Teraz jednak, gdy dziewczęta zostały rozdzielone, Zło zatriumfowało, a Dobro znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czyżby Opowieść o Sofii i Agacie miała zostać napisana na nowo, podobnie jak inne baśnie? Agata i Sofia muszą współpracować, by ocalić to, na czym im zależy, ale czy nie okaże się to zbyt trudne? Czy zdołają ponownie się zaprzyjaźnić? I czy nowe zakończenie będzie ostatecznym Długo i Szczęśliwie, do którego obie dążą? W niezwykłej opowieści Somana Chainaniego, zamykającej jego niesamowitą trylogię, znajdziecie przygody, humor, romans i jeszcze więcej zaskakujących zwrotów akcji niż do tej pory.

29 komentarzy:

 1. Riordan ♥
  A Akademia dopiero czeka pierwsza część :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytam "Po prostu bądź'' ;)

  Pozdrawiam :) Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń
 3. Już teraz gorąco CI polecam "Po drugiej stronie kartki", jest niesamowita :)
  Thievingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja Ci napiszę, że czekam na większość z tych które opisałaś, to się ucieszysz? :) Zawsze to miło czekać na coś razem :D

  Pozdrawiam ciepło,
  Ami. z RecenzjeAmi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Oo, nie wiedziałam, że w tym miesiące wyjdzie "Pewnego dnia"! Wyczekuję również na "Wszystkie jasne miejsca" i "Tajemny ogień". Nie mogę się doczekać! ♥
  Pozdrawiam, Shelf of Books

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie na pierwszym miejscu najbardziej wyczekiwanych premier października są "Wszystkie jasne miejsca" oraz "Dziewczyna z pociągu" Pauli Hawkins. Poza tym na pewno przeczytam "Anioła burz" Canavan, "Wszechświaty", "Puls". "Ocalenie Callie i Kaydena" mam już za sobą, bo nie mogłam si.ę doczekać polskiej premiery ;P Pozdrawiam.

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardzuej czekam na nową książkę Riordana! Uwielbiam tego autora :D
  love-ksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Najpierw utopia, później Patrignani i juz nikt nam nie podskoczy. Co najwyżej będą mogli pozazdrościć :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Tyle ciekawych tytułów, że nie wiem na co się zdecydować :)
  "Aplikacje" mam już u siebie i jutro się za nią zabieram! :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ~Nataliaaa
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na Aplikację i Pewnego dnia.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czekam jedynie na "Opposition" niestety, o ile w wakacje mogę przeczytać 60 książek zarywając nocki, tak w roku szkolnym jak uda mi się w miesiącu przeczytać 5 lektur to jestem szczęśliwa.

  OdpowiedzUsuń
 12. Tyle świetnych nowości zapowiada się w październiku, że trudno będzie mi wybrać książkę, którą chcę najbardziej. Na razie mam na oku "Aplikację", "Wszystkie jasne miejsca" i "Tajemny ogień" ;)
  Aleja Czytelnika

  OdpowiedzUsuń
 13. "Aplikację" właśnie czytam i jestem zachwycona i nie mogę się doczekać premiery "Wszystkie jasne miejsca" ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Tyle świetnych książek ale i tak moim faworytem jest Aplikacja. Czekam na nią już od wakacji, kiedy to zauroczyła mnie swoim opisem i okładka.

  Pozdrawiam
  blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Również chcę przeczytać "Wszystkie jasne miejsca"!

  http://recenzandia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. No nie!! Aż tyle książek wychodzi, które sama bym chciała przeczytać! Dlatego zazwyczaj nie przeglądam zapowiedzi, bo później choruję na te książki :P

  OdpowiedzUsuń
 17. Oo, nie wiedziałam, że jest premiera Dnia 21! Czytałam Misję 100, trezba zakupić drugą część. :P
  I... Opposition!!!!! Czytam właśnie trzecią część i jestem mocno, mocno, mocno, mocno, mocno uzależniona i cholera, nie wiem, jak wytrzymam do 28 października!!!!! Chyba oszaleję. Naprawdę oszaleję. ;o

  OdpowiedzUsuń
 18. Kurczę, większości z tych książek nie znam, a są kontynuacjami. Muszę nadrobić zaległości. Jeśli uda Ci się przeczytać Aplikację, Tajemny Ogień (ciekawe co autorka serii Nocna Szkoła wymyśliła ;)) i Opposition to z przyjemnością przeczytam recenzję. Myślę, że również moja przyjaciółka. Kurczę wszyscy mi polecają Akademię Dobra i Zła. Zdecydowanie mam za dużo zaległości.
  Pozdrawiam, Klaudia.
  http://zaczarowaneksiazkami.blogspot.com/

  PS. A Twój szablon to coś cudownego! :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Jeśli Cię to pocieszy, sama muszę się teraz zająć książkami do pracy licencjackiej i grubaśnymi lekturami, więc też nie będę miała specjalnie czasu na czytanie dla przyjemności :D A faktycznie te najbliższe premiery przedstawiają się niesamowicie. Jestem mega ciekawa tej nowej powieści Jodi Picoult, a ponadto interesują mnie "Aplikacja", "Tajemny ogień", "Wszystkie jasne miejsca" i "Pewnego dnia". No ale... Nie mam co narzekać, na półce wciąż mam trochę nieprzeczytanych tytułów :)
  Pozdrawiam,
  rude-pioro.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Październik naprawdę oferuje wiele ciekawych zapowiedzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Najbardziej interesuje mnie "Po prostu bądź" i czekam niecierpliwie na recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 22. "Tajemny Ogień" bardzo dobrze się zapowiada <3
  http://soelliee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Ojej, ile cudownych pozycji ♥ "Po prostu bądź". "Wszystkie jasne miejsca", "Aplikacja" i cała reszta ♥

  OdpowiedzUsuń
 24. Widzę tu duużo książek, które baardzo mi się spodobały.

  http://krainaksiazek0.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. Coś czuję, że w tym miesiącu będę spłukana. Za dużo wychodzi książek, które mnie interesują :)
  Najbardziej czekam chyba na "Opposition" :D

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja chcę trzeci tom Akademii Dobra i Zła :D

  OdpowiedzUsuń
 27. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 28. Naprawdę super. Tamten coś mi spaczyło i musiałam usunąć ;). W każdym razie, fajnie recenzujesz książki, może będę wpadać częściej. Chyba najbardziej bym chciała... "Akademia Dobra i Zła". To rządzi!
  writeforbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Czytałam "Z innej bajki " i sądziłam, ze to historia jednotomowa ... ehhh według mojej zasady jeśli zaczynam jakąś serie musze ją skończyć, więc no trudno bede musiała przeczytać "Po drugiej stronie kartki". Z wymienionych tutaj wyczekuję tylko "Opposition", niestety w tym roku nie mam czasu na czytanie , Szkola zabiera mi go zbyt dużo ;/

  Krzyżacy... Pewnie to będzie oznaczać, ze jestem dziwna jeśli powiem, ze podobała mi się ta lektura, poświęciłam na nia chyba tylko dwa dni. :)

  OdpowiedzUsuń

Dzięki wielkie za każdy komentarz, zwłaszcza taki, który nie składa się wyłącznie z np. ''Mam w planach'', ''Może przeczytam''. Każdy motywuje mnie do dalszego starania się i wkładania coraz więcej pracy i siebie w to co piszę :)

PS: Nie odpowiadam na komentarze typu: ''Obserwacja za obserwację?"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...