niedziela, 31 sierpnia 2014

Na co czekam, czyli zapowiedzi na wrzesień


Na co czekam we wrześniu? Na pewno nie na szkołę, przez którą znowu nie mogę spać w nocy ;) . Wrzesień zapowiada się zaprawdę interesująco. Wiele kontynuacji, ale również trochę nowości. Już nie mogę doczekać się, aż je zdobędę i będę mogła popodziwiać z bliska :D''Mara Dyer. Tajemnica'' Michelle Hodkin

Data Premiery: 10 wrzesień 2014

Kim jest Mara Dyer?
W tajemniczych okolicznościach giną dwie dziewczyny, przyjaciółki głównej bohaterki. Wygląda na to, że ich śmierć została przepowiedziana, ktoś wiedział co si się wydarzy.
Powieść z paranormalnym twistem i przesłaniem: pozory mylą. Spodoba się nastolatkom płci żeńskiej, szczególnie, że główna bohaterka – wbrew przestrogom – zakochuje się w najbardziej nieodpowiednim i intrygującym chłopaku ze szkoły.//bookgreek.pl

Czytałam dużo pozytywnych opinii na goodreads i prawdę mówiąc jestem mega nakręcona na ''Marę..''. Z opisu może i się nie wydaje, ale ta książka podobno kryje w sobie coś zupełnie innego. Nie mogę się doczekać aż sama się przekonam co to jest.

wtorek, 26 sierpnia 2014

''Gwiazd naszych wina'' John Green

Gwiazd naszych wina - John Green
źródło: LC
Tytuł oryginału: The Fault In Our Stars
Seria: --
Wydawnictwo: Bukowy las
Liczba stron: 312
Data wydania: 6 lutego 2013

‘’To tylko nasza, a nie gwiazd naszych wina.’’

Dość długo zastanawiałam się jak zacząć pisać ta recenzję. Bałam się, że słowa których użyję nie określą w pełni tego jaką to niezwykłą książką jest ‘’Gwiazd naszych wina’’. Bałam się również tego, pozwolę sobie zacytować: ‘’Pisanie grzebie, a nie wskrzesza’’, czyli że po przeczytaniu tej książki po prostu o niej zapomnę i nie wspomnę już ją więcej. Jakby to był zamknięty temat, a nie chcę by tak było. Chcę by trwała w mojej pamięci jak najdłużej.

’W miarę jak czytał, zakochiwałam się w nim tak, jakbym zapadała w sen: najpierw powoli, a potem nagle i całkowicie.’’

Szesnastoletnia Hazel choruje na raka i tylko dzięki cudownej terapii jej życie zostało przedłużone o kilka lat. Jednak nie chodzi to szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku, zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawania się ciężkim kuracjom. Nagły zwrot w jej życiu następuje, gdy na spotkaniu grupy wsparcia dla chorej młodzieży poznaje niezwykłego chłopaka. Angusuts jest nie tylko wspaniały, ale również, co zaskakuje Hazel, bardzo nią zainteresowany.//LC

sobota, 23 sierpnia 2014

''Anna i pocałunek w Paryżu'' Stephanie Parkins

źródło: empik.com
Tytuł oryginału: Anna and the french kiss
Seria: --
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 358
Data wydania: 5 marca 2013

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam okładkę ‘’Anny…’’ myślałam, że to książka dla nieco starszych czytelników, więc nawet nie przeczytałam opisu. Nie wiem, dlaczego i teraz tego strasznie żałuję. Jak mogłam ocenić książkę po okładce? Ja, maniakalny mul książkowy?! Dzięki Bogu niedawno przeczytałam jedną z recenzji i dowiedziałam się dla kogo jest przeznaczona ‘’Anna..”. I jestem mega szczęśliwa, że dałam tej książce szansę.

Każda siedemnastolatka byłaby wniebowzięta, gdyby ojciec postanowił wysłać ją na rok do Paryża. Ale Anna jest szczęśliwa w Atlancie - ma fajne liceum, najlepszą przyjaciółkę i chłopaka... no prawie. Więc nie skacze do góry z zachwytu. Paryż wcale jej się nie podoba - dopóki w nowej szkole nie poznaje Etienne'a . Etienne jest superparyski, megaprzystojny i ma wszystko - niestety, z dziewczyną włącznie. Ale przecież w Paryżu każde marzenie może się spełnić. Czy najbardziej romantyczny rok w najbardziej romantycznym mieście świata zakończy się tak wyczekiwanym przez Annę najbardziej romantycznym pocałunkiem?//LC

poniedziałek, 18 sierpnia 2014

"Zapomniane" Cat Patrick

źródło: LC

Tytuł oryginału: Forgotten
Seria: --
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 312
Data premiery: 12 stycznia 2012

Pierwszy raz natknęłam się na tą książkę przeglądając jeden z magazynów. Od razu zaciekawił mnie opis, a od okładki wprost nie mogłam oderwać wzroku. No, więc zaczęły się żmudne poszukiwania. Miałam wtedy niecałe 12 lat, więc ‘’żmudne poszukiwania’’ ograniczały się do wypadu do dwóch najbliższych księgarni i błagania ciotki by jak tylko zobaczy gdzieś ‘’Zapomniane’’ to dała mi o tym znać. Pewnego słonecznego dnia coś tknęło mnie by wejść do księgarni i oto na jednej w półek samotnie stało ‘’Zapomniane”. Starałam się na nią nie rzucić jak kompletna idiotka, ale sądząc po minie pani, która mnie później obsługiwała, nie udało mi się. Tak pokrótce przedstawia się historia zdobycia tej książki. A teraz przeczytajcie opis tejże powieści.

Mam problem: Widzę migawki przyszłości, jakby to były wspomnienia. Ale przeszłość jest dla mnie tajemnicą. Pamiętam, co będę miała na sobie jutro, i kłótnię, która zdarzy się dopiero po południu. Ale nie wiem, co jadłam wczoraj na kolację. Radzę sobie dzięki notatką, mamie i najlepszej przyjaciółce, Jamie, i system jakoś działa… Do czasu. Bo teraz wszystko się sypie. Jamie się buntuje. Mama mnie okłamuje. I nie widzę w swojej przyszłości chłopaka, za którym szaleję. Ale dzisiaj go kocham. I chciałabym zapamiętać na zawsze, jak bardzo…

poniedziałek, 11 sierpnia 2014

''Przrz bezmiar nocy'' Veronica Rossi

źródło: LC
Tytuł oryginału: Through The Ever Night
Seria: Przez burze ognia #2
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Liczba stron: 352
Data wydania: 28 sierpnia 2013

Na drugą część serii ‘’Przez burze ognia” musiałam trochę poczekać. Od lutego do września jest przecież kawał czasu, nie? Po przeczytaniu mogę szczerze powiedzieć, że było warto. Dokładnie pamiętam jak się wtedy czułam. A mianowicie pływałam sobie w oparach mojego zachwytu i uwielbienia przez całą tą książkę. Teraz jednak po ponownym przeczytaniu mogę zauważyć kilka rzeczy, na które wcześniej nie zwracałam najmniejszej uwagi.

Po miesiącach rozłąki Aria i Perry znów są razem, lecz ich wspólna przyszłość jest niepewna. Perry, nowy Wódz Krwi plemienia Fal, musi walczyć o zaufanie swoich ludzi. Aria zaś prowadzi sekretną misję. Do tego gwałtowność burz eterowych się nasila, a niekończący się półmrok spowija ziemię. Aria i Perry mają coraz mniej czasu, by odnaleźć Wielki Błękit. Czy zdążą, zanim bezlitosny żywioł zniszczy ich świat i marzenia o wspólnej przyszłości?

wtorek, 5 sierpnia 2014

''Przez burze ognia'' Veronica Rossi

Przez burze ognia - Veronica Rossi
źródło: LC
Tytuł oryginału: Under the Never Sky
Seria: Przez burze ognia
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Liczba stron: 362
Data premiery: 2013

     ‘’Przez burze ognia’’ to jedna z pierwszych książek, które kupiłam za własne pieniądze. Wcześniej dostawałam je na urodziny, za świadectwo z paskiem itp. To dlatego już od początku miałam do niej niemały sentyment. Jednak po niecałych dwóch latach nadal wracam to tej książki i jak mimo, że przeczytałam ją już kilka razy to nadal mi się nie znudziła. A takiej książki to ze świecą szukać.

     ARIA żyje w Reverie – rozwiniętym technologicznie świecie oddzielonym od dzikiej natury szczelną kopułą. Jak wszyscy Osadnicy spędza czas w wirtualnych Sferach dostępnych tylko za pomocą specjalnego Wizjera. Kiedy zostaje wygnana za przestępstwo, którego nie popełniła, wie, że śmierć jest blisko.
     PERRY jako Wykluczony musi walczyć o przetrwanie w brutalnym świecie plemiennych wojen, kanibali i eterowych burz. Udaje mu się przeżyć tylko dzięki wyjątkowym zmysłom pozwalającym wyczuć niebezpieczeństwo i ludzkie emocje.
     Drogi Arii i Perry’ego się przecinają. Tylko Perry może ocalić dziewczynę od śmierci. Tylko Aria może pomóc mu odkupić winy. Razem rozpoczynają niebezpieczną podróż.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...