czwartek, 31 marca 2016

I'm a Little Otaku #1

Witam! Jak wiecie, od niedawna (października) zaczęłam dość maniakalnie czytywać mangi. Dlatego też pomimo tego, że jest to blog książkowy, jak wiecie z moich wcześniejszych planów na nowy rok, postanowiłam podzielić się z Wami moimi emocjami i odczuciami ich dotyczącymi. Seria I'm a Little Otaku będzie się pojawiała raz na dwa miesiące. W końcu nie chcę Was zamęczyć tymi mangami (jak wcześniej wspominałam przy serii K-Drams), bo doskonale zdaję sobie sprawę, że większość z Was z nimi nie ma/nie chce mieć nic wspólnego.

Postanowiłam zacząć od mojej pierwszej przeczytanej w całości mangi wydanej w Polsce. A jaka to manga? Dengeki Daisy

sobota, 26 marca 2016

''Nieprzekraczalna granica'' Colleen Hoover

Tytuł oryginału: Point of Retreat
Seria: Pułapka uczuć #2
Tłumaczenie: Jarosław Mikos
Wydawnictwo: W.A.B
Liczba stron: 304
Data wydania: 18 lutego 2015
Layken i Willa łączy więcej niż typowe młode pary. Mają za sobą podobne doświadczenia, podobne potrzeby. Oboje stracili rodziców i muszą poradzić sobie z wychowaniem młodszego rodzeństwa, zbyt wcześnie osieroconego.
Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni. Ich związek rozpada się jednak w momencie, gdy na drodze Willa pojawia się Vaughn, jego dawna miłość. Chłopak utrzymuje z nią kontakt, mimo że wie, iż Layken może mu nie wybaczyć kłamstw.
Czasami dwoje ludzi musi się rozstać, by zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo siebie potrzebują. Czy Willowi uda się naprawić to, co zniszczył, zanim rozstaną się z Layken na zawsze i już nigdy więcej nie zobaczą?


sobota, 19 marca 2016

''Pułapka uczuć'' Colleen Hoover

Tytuł oryginału: Slammed
Seria: Pułapka uczuć #1
Tłumaczenie: Katarzyna Puścian
Wydawnictwo: W.A.B
Liczba stron: 288
Data wydania: 23 kwietnia 2014
Layken skończyła właśnie osiemnaście lat. Kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie straciła ojca.Wraz z kochającą matką i młodszym bratem postanawiają zostawić za sobą przeszłość w Teksasie, by móc rozpocząć nowe życie w Michigan. Sprzedają dom, pakują rodzinne pamiątki i wyruszają na północ. Zarówno Layken, jak i Kel nie chcą porzucać szkoły, przyjaciół, ulubionych miejsc. Prawdziwego domu. Julia, choć też się martwi, stara się dodać otuchy swoim dzieciom i wesprzeć je w najtrudniejszych chwilach. Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że już pierwszy kontakt z sąsiadami z naprzeciwka zwiastuje poważne zmiany w rodzinnych relacjach. A to dopiero początek niezwykle emocjonującej, chwilami przezabawnej historii rodzin Cohenów i Cooperów.

niedziela, 13 marca 2016

Wyniki konkursu walentynkowego

Hejka! Nie wiem czy zauważyliście, ale ostatnio znowu zrobiłam się mniej aktywna w blogosferze i to znowu z tego samego powodu co w styczniu (tzw. znowu mam fazę na dramy). Jadnak dziś się zawzięłam i postanowiłam wrzucić wyniki ostatniego konkursu.czwartek, 3 marca 2016

Na co czekam, czyli zapowiedzi marcowe

Hejka! Dzisiaj nadszedł dzień na post z zapowiedziami marcowymi. Co przyniesie ten miesiąc? Zdecydowanie za dużo książek jak na mój portfel.

Tytuł: The Witch Hunter. Łowczyni
Autor: Virginia Boecker
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2 marca 2016

Elizabeth Grey służy w doborowej jednostce królewskich łowców czarownic. Wraz z kolegami całe życie poświęciła wyplenieniu z Anglii wszelkich przejawów magii, której uprawianie zakazane jest na mocy prawa. W tajemniczych okolicznościach jednak, sama Elizabeth zostaje oskarżona o posługiwanie się czarami, aresztowana i skazana na śmierć na stosie. Jej wybawicielem okazuje się człowiek, którego uważała za swojego najbardziej zaciętego wroga,- Nicholas Perevil, najpotężniejszy mag w królestwie. Czarownik składa jej propozycję – uratuje dziewczynę, jeśli ona w zamian pomoże zdjąć ciążącą na nim klątwę.
Problemem jest jednak przeszłość Elizabeth – byłej łowczyni czarownic – o której nowi towarzysze nie mają pojęcia. Jeżeli się dowiedzą, stos może się okazać najmniejszym z jej problemów. Próbująca znaleźć ratunek w magicznym świecie wiedźm, duchów i piratów oraz pewnego szalenie przystojnego uzdrowiciela, dziewczyna będzie musiała poważnie się zastanowić nad znaczeniem przyjaźni i wrogości, miłości i nienawiści, oraz dobra i zła.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...