poniedziałek, 30 listopada 2015

K.L.U.C.Z. TAG by KittyAilla

Hejka! Ten post miał się pojawić wczoraj, ale tak się zaczytałam (czuję się jak na haju książkowym), przeczytałam grubo ponad sześćset stron, że poszłam spać dopiero o trzeciej nad ranem, o poście kompletnie zapominając. No, ale nic. Przychodzę z TAGiem do którego nominowała mnie Meredith z bloga Strefa czytania, za co serdecznie jej dziękuję!

A oto zasady (pozwoliłam je sobie wkleić z bloga Meredith, która z kolei skopiowała je z bloga KittyAilla, autorki tego TAGu): Wypisz po 10 imion żeńskich i męskich postaci książkowych (lub jeśli wolisz - filmowych). Wylosuj po 5 karteczek z każdej kategorii. W takiej kolejności, w jakiej je wylosowałeś, zapisz je w planszy K.L.U.C.Z. - na górze postaci damskie, na dole męskie. Pomyśl szybko 3 liczby i wpisz je obok każdej rubryki. Wiesz jak grać w K.L.U.C.Z.? Przejdź dalej. Jeśli nie, czytaj. Więc z każdego rzędu wyliczasz za pomocą wybranej liczby jedną opcję i zapisz ją na dole kartki (np. Ania K. Marcin). Wykorzystane osoby oraz literki K.L.U.C.Z. wykreśl i dalej licz bez nich, aż wykorzystasz wszystkie postaci i literki.

(K.L.U.C.Z - Kocha. Lubi. Uwielbia. Całuje. Zdradza.)


środa, 25 listopada 2015

''Maybe Someday'' Colleen Hoover

Tytuł oryginału: Maybe Someday
Seria: --
Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 382
Data premiery: 13 maja 2015
On, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki, postanawia ją bliżej poznać.

Ona, Sydney, ma poukładane życie: studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko to rozpada się na kawałki w ciągu kilku godzin.

Wkrótce tych dwoje odkryje, że razem mogą stworzyć coś wyjątkowego. Dowiedzą się także, jak łatwo złamać czyjeś serce...

piątek, 20 listopada 2015

Stosik #7

Hejka, witajcie w ten oto piątkowy wieczór (no, może raczej noc ;)). Czy Wy też tak strasznie cieszycie się, że już weekend? Bo jak ogromnie! W sobotę jadę jeszcze do kina na Kosogłosa, więc jak na razie do szczęścia mi więcej nie brakuje. A czy Wy też idziecie na ostatnią część Igrzysk? A może już byliście? ;)\

Dzisiaj postanowiłam pochwalić się moimi niedawnymi nabytkami, czyli kolejny stosik. Ale wyjątkowo w tym pojawi się coś jeszcze. Mianowicie ostatnio czuję się, jakbym zamieniała się w otaku, przez co nie tylko maniakalnie oglądam anime i dramy, ale też zaczęłam czytać i kupować mangi. A jakie? No cóż nie za głębokie, bo to tylko shojo, ale dopiero zaczynam, więc gust wyrobię sobie później ;D. 

niedziela, 15 listopada 2015

''W sieci umysłów'' James Dashner

Tytuł oryginału: The Eye of Minds
Seria: Doktryna Śmiertelności #1
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska,
Rafał Lisowski
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 384
Data premiery: 30 września 2015
Michael jest graczem. I - jak większość graczy - więcej czasu niż w realnym świecie spędza w wirtualnej rzeczywistości VirtNetu. Ta sieć całkowicie pochłania umysł i ciało, a im więcej hakerskich umiejętności posiadasz, tym lepiej się bawisz. Bo przecież najfajniej jest łamać zasady, prawda?

Niektóre z nich wprowadzono jednak nie bez powodu. Istnieją bowiem technologie zbyt niebezpieczne, by traktować je lekkomyślnie. Ktoś właśnie złamał reguły gry - z zabójczym rezultatem.

Żeby złapać hakera, trzeba jeszcze lepszego hakera. Służby VirtNetu od dawna obserwują Michaela. Jeśli chłopak podejmie się tego wyzwania, będzie musiał wniknąć do wirtualnej sieci przez boczne uliczki i zaułki, których nigdy nie widziały ludzkie oczy.

I nie ma gwarancji, że granica pomiędzy grą i rzeczywistością nie zatrze  się już na zawsze, a śmierć w sieci będzie równoznaczna ze śmiercią w realu...

czwartek, 12 listopada 2015

Trzy z trzech #2 Lektury cd.

Hejka, witam w w drugiem poście z serii Trzy z trzech! Dzisiaj również postanowiłam zrobić zestawienie kolejnych lektur, w tym jedną którą nigdy bym się nie spodziewała, że ją polubię :D

niedziela, 8 listopada 2015

''Ogień i woda'' Victoria Scott

Tytuł oryginału: Fire and Flood
Seria: Ogień i woda #1
Tłumaczenie: Marzena Dziewońska
Wydawnictwo: IUVI
Liczba stron: 368
Data premiery: 17 czerwca 2015

CO JESTEŚ W STANIE ZROBIĆ, ŻEBY OCALIĆ KOGOŚ KOGO KOCHASZ?

DECYDUJ! CZAS UCIEKA...

W życiu Telli Holloway wszystko jest nie tak. Jej brat jest chory, a kiedy lekarze nie potrafią ustalić, co właściwie mu dolega, rodzice postanawiają przeprowadzić się do dziury zabitej dechami, by mógł... oddychać świeżym powietrzem. Tella straciła ukochany Boston i przyjaciół, rodzice doprowadzają ją do szału, brat jest umierający, a ona - kompletnie bezradna...

Dopóki nie odpiera tajemniczej instrukcji, jak wystartować w Piekielnym Wyścigu. Prowadzi on przez dżunglę, pustynie, ocean i góry, a na mecie czeka to, czego Tella desperacko pragnie: lekarstwo dla brata. Jednak wszyscy uczestnicy chcą zdobyć lek dla kogoś bliskiego, a Tella nie ma nawet gwarancji, że przeżyje wyścig... Może liczyć tylko na swoją pandorę - zwierzę, które powinno mieć niezwykłe zdolności, ale Tella nie ma pojęcia jakie, a nawet, czy w ogóle je ma.

Wyprawa jest mordercza, czas ucieka, a Tella wie, że nie może wierzyć nikomu, nawet członkom swojej grupy. Czy może zaufać przynajmniej Guyowi? Czy rodzące się uczucie pomoże jej wygrać, czy będzie przyczyną jej klęski?

czwartek, 5 listopada 2015

Na co czekam, czyli zapowiedzi listopadowe

Witam witam! Dziś przychodzę do Was z zapowiedziami na ten miesiąc, które to mienią się wprost wyśmienicie. Bogu dzięki, że już mam więcej czasu na czytanie, bo z takimi książkami, to nie wiem, czy dotrwałaby z lekturami szkolnymi u boku ;)

Tytuł: Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań
Autorzy: m.in. Holly Black, Laini Taylor, Gayle Forman, David Levithan
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data wydania: 2 listopada 2015


Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą.
Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów…

Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt!
A jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje?
Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.


niedziela, 1 listopada 2015

Podsumowanie wrzesień/październik 2015


No i drugie miesiąc nauki już za nami! Szybko to minęło, nieprawdaż? Najgorszy miesiąc już za mną, jedynie początek listopada zapowiada się jeszcze mało ciekawie. Napisałam już cztery konkursy; z chemii, biologii, angielskiego i polskiego. Najlepiej poszło mi z chemii (82%) najgorzej z polskiego. Ale to jeszcze nie koniec, w końcu jeszcze matma i historia (taa... jakimś sposobem wciągłam się również do historii). Ale dosyć gadania o szkole (przynajmniej w teorii).
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...