środa, 29 kwietnia 2015

''Bestia. Prawdziwa historia księcia'' Serena Valentino

Tytuł oryginału: The Beast Within
Tłumaczenie: Jakub Polkowski
Seria: Prawdziwe historie #2
Wydawnictwo: Dream Books
Liczba stron: 224
Data wydania: 30 lipca 2014
W mrocznym lesie, w zapomnianym zamczysku, żyje samotnie przeklęty Książę. Ci, którzy go widzieli, a było ich niewielu, twierdzą że jest rogatą i odrażającą bestią! Kiedyś kochany i uwielbiany, teraz samotny i opuszczony przez wszystkich. Czemu stał się okrutnym monstrum? Skąd klątwa, która zamieniła go w bestię? Czy tylko prawdziwa, odwzajemniona miłość jest jedynym sposobem, by odwrócić działanie czaru?

Bez względu na to, która wersję bajki ''Piękna i Bestia'' znasz, czas poznać prawdę…

sobota, 25 kwietnia 2015

''Akademia wampirów'' Richelle Mead

Tytuł oryginału: Vampire Academy
Tłumaczenie: Monika Gajdzińska
Seria: Akademia wampirów #1
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 336
Data wydania: 10 lutego 2010

Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli twój wróg jest nieśmiertelny.

W akademii imienia świętego Władimira wampiry - moroje - uczą się używania swoich nadprzyrodzonych mocy. Dampir, w których żyłach płynie krew wampirów i ludzi, są ich opiekunami. Posępne mury szkoły kryją jednak wiele tajemnic. Lissie z arystokratycznego rodu morojów grozi niebezpieczeństwo. czy dampirka Rose, połączona z nią telepatyczną więzią, zdoła ochronić przyjaciółkę?

wtorek, 21 kwietnia 2015

''Miasto Kości'' Cassandra Clare


Tytuł oryginału: City of Bones.
The Mortal Instruments - Book One
Tłumacz: Anna Reszka
Seria: Dary Anioła #1
Wydawnictwo: MAG
Liczba stron: 512
Data wydania: 14 sierpnia 2013
Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela.

Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…
//LC

środa, 15 kwietnia 2015

Stosik #3

Hejka! Z racji tego, że nie doczytałam jeszcze Miasta Kości przez co nie mogłam napisać recenzję, postanowiłam, że dodam jakiś stosik. Książki z niego pochodzące kupiłam w końcami lutego i w marcu (kwiecień zapowiada się słabiutko pod względem kupowania książek, no ale może to lepiej...). Trochę z nich jest już zrecenzowanych, ale zdecydowania większość nie. Pierwsza z listy pochodzi od wydawnictwa Jaguar reszta to zakup własny ;)



niedziela, 12 kwietnia 2015

Liebster Blog Award #5, #6, #7, #8


Hejka! Zobaczcie z czym dzisiaj przychodzę. Tak z LBA, tak z CZTEREMA LBA! Nie wiem kiedy nazbierało się aż tyle nominacji a to przecież jeszcze nie wszystkie... Naprawdę nie wiem kiedy się z nimi wyrobię. Dzisiaj postanowiłam odpowiedzieć na nominacje od wayland, Karmelowe Czytadła, Zakładka oraz Kornelii Więcek. Dziękuję serdecznie za nominacje oraz od razu ostrzegam; ten post jest aż zatrważająco długi ;)


czwartek, 9 kwietnia 2015

''Akademia Dobra i Zła'' Soman Chainani

Tytuł oryginału: School for Good and Evil
Seria: Akademia Dobra i Zła #1
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 496
Data premiery: 18 marca 2015
Najlepsze przyjaciółki Sofia i Agata rozpoczynają naukę w baśniowej Akademii Dobra i Zał, gdzie zwyczajni chłopcy i dziewczęta uczą się, jak być bohaterami albo... złoczyńcami.

Różowa sukienka, szklane pantofelki i dobre uczynki dają Sofii pewność, że zostanie prymuską w Akademii Dobra i ukończy ją jako księżniczka z bajki.
Tymczasem Agata, w czarnych workowatych sukienkach, ze złośliwym kotem, nieznosząca niemal całego świata, wydaje się idealną kandydatką do Akademii Zła.

Kiedy jednak dziewczyny zostają porwane do Bezkresnej Puszczy, okazuje się, że ich przeznaczenie zostało zamienione: Sofia trafia do Akademii Zła, by uczyć się pielęgnacji brzydoty, rzucania klątw i szkolenia sługusów; Agata ląduje w Akademii Dobra, wśród przystojnych książąt i ślicznych dziewcząt, by brać udział w lekcjach etykiety dla księżniczek i poznawać język zwierząt.

A jeśli ta pomyłka to tylko pierwszy krok, zmierzający do poznania, jakie naprawdę są Sofia i Agata?

niedziela, 5 kwietnia 2015

Wielkanocny TAG książkowy

Hejka! Z racji tego, że dziś mamy Niedzielę Wielkanocną postanowiłam dodać coś w tych klimatach. Za nominację to tego TAGu dziękuję bardzo Alex x z bloga Książkownia. Nie przedłużając serdecznie zapraszam ;)

czwartek, 2 kwietnia 2015

Na co czekam, czyli zapowiedzi kwietniowe

No i oto kolejny miesiąca za nami. Marzec minął mi spokojniej niż się tego spodziewałam, dzięki czemu miałam więcej czasu na czytanie (siedem przeczytanych książek). Byłby to nieco większy wynik, gdyby nie to, że ostatnio cierpię na pewną uciążliwą przypadłość. Mianowicie na SNDK, czyli Syndrom Niemożności Dokończenia Książki. Nazwa sama w sobie wszystko wyjaśnia, po prostu zaczynam czytać jakąś książkę i będąc już przy jej końcu po prostu nie daję rady ją doczytać. Ech... Dobra, żeby Was do końca nie zanudzić zapraszam na kwietniowe zapowiedzi ;)


LC
Tytuł: Biorąc oddech
Autor: Rebecca Donovan
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 8 kwietnia 2015

Po trudnych przeżyciach najpierw z dręczącą ją ciotką, a następnie z uzależnioną od alkoholu matką, Emma zupełnie odcięła się od tego, co było. Ale tylko pozornie. Ma nowe życie i nowych znajomych w Kalifornii, a mimo to każdego dnia ścigają ją te same wspomnienia. Broni się przed natrętnymi głosami z przeszłości, również za pomocą tego, czego tak się brzydzi – alkoholu. Tak rozpaczliwie próbuje zapomnieć i ochronić bliskich przed sobą samą…

Co jeszcze ją czeka? Czy nauczy się kochać siebie? Czy wybierze miłość i nadzieję zamiast rozpaczy i mroku? Czy Evanowi uda się ją ocalić? A może zrobi to ktoś inny?
//LC


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...