czwartek, 3 marca 2016

Na co czekam, czyli zapowiedzi marcowe

Hejka! Dzisiaj nadszedł dzień na post z zapowiedziami marcowymi. Co przyniesie ten miesiąc? Zdecydowanie za dużo książek jak na mój portfel.

Tytuł: The Witch Hunter. Łowczyni
Autor: Virginia Boecker
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2 marca 2016

Elizabeth Grey służy w doborowej jednostce królewskich łowców czarownic. Wraz z kolegami całe życie poświęciła wyplenieniu z Anglii wszelkich przejawów magii, której uprawianie zakazane jest na mocy prawa. W tajemniczych okolicznościach jednak, sama Elizabeth zostaje oskarżona o posługiwanie się czarami, aresztowana i skazana na śmierć na stosie. Jej wybawicielem okazuje się człowiek, którego uważała za swojego najbardziej zaciętego wroga,- Nicholas Perevil, najpotężniejszy mag w królestwie. Czarownik składa jej propozycję – uratuje dziewczynę, jeśli ona w zamian pomoże zdjąć ciążącą na nim klątwę.
Problemem jest jednak przeszłość Elizabeth – byłej łowczyni czarownic – o której nowi towarzysze nie mają pojęcia. Jeżeli się dowiedzą, stos może się okazać najmniejszym z jej problemów. Próbująca znaleźć ratunek w magicznym świecie wiedźm, duchów i piratów oraz pewnego szalenie przystojnego uzdrowiciela, dziewczyna będzie musiała poważnie się zastanowić nad znaczeniem przyjaźni i wrogości, miłości i nienawiści, oraz dobra i zła.


Tytuł: Ognisty pocałunek
Autor: Jennifer L. Armentrout
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 9 marca 2016

Siedemnastoletnia Layla chciałaby być normalna, jednak jej pocałunek zabija wszystko, co posiada duszę.
Jako półdemon i półgargulec Layla posiada niespotykane umiejętności. Wychowywana wśród strażników-gargulców – których zadaniem jest polowanie na demony i dbanie o bezpieczeństwo ludzi – Layla próbuje się dopasować, choć oznacza to ukrywanie swojej mrocznej strony przed tymi, których kocha. Zwłaszcza przed Zaynem, zniewalająco przystojnym i całkowicie niedostępnym strażnikiem, w którym jest od zawsze zadurzona.
Poznaje Rotha – wytatuowanego, grzesznego, seksownego demona, który twierdzi, że zna wszystkie jej tajemnice. Layla wie, że powinna trzymać się od niego z daleka, choć nie jest przekonana, czy tego chce – zwłaszcza, kiedy cała ta sprawa z całowaniem nie stanowi problemu, ponieważ Roth nie ma duszy.
Kiedy Layla odkrywa, że to ona jest powodem pojawienia się brutalnego demona, zaufanie Rothowi nie tylko zaprzepaści jej szansę na związek z Zaynem… ale także naznaczy ją jako zdrajczynię rodziny. Co gorsza, może stać się biletem w jedną stronę do zniszczenia świata.


Tytuł: Nevermore. Otchłań
Autor: Kelly Creagh
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: marzec 2016

Dla Isobel Lanley cienka linia pomiędzy życiem a śmiercią zatarła się już dawno. Po spotkaniu z Varenem, które omal nie zakończyło się jej śmiercią, dziewczyna boi się wracać do niebezpiecznego świata snu. Ale koszmary powracają i zaczynają się wplatać w rzeczywistość, nie pozostawiając jej wyboru. Ciemność Varena znowu zagraża nie tylko jej, ale całemu światu, który może pochłonąć.
Isobel obawia się o swoje codzienne życie, o swoje zdrowe zmysły i o Varena – szczególnie po nowej stracie, jaka go dotknęła. Co gorsza, upiorna Lilith pragnie zatrzymać chłopaka dla siebie i zrobi wszystko, by się jej nie wymknął – naprawdę wszystko.


Tytuł: W ramionach gwiazd
Autor: Amie Kaufman, Meagan Spooner
Wydawnictwo: Otwate/Moondrive
Data wydania: 2 marca 2016

"Jedno jego spojrzenie wystarczy, by rozpalić we mnie krew. Zdaje mu się, że nie widzę, jak wyciąga rękę w moją stronę i jak powstrzymuje się w ostatniej chwili. Jest niecierpliwy, ale potrafi się hamować – chce mnie odzyskać, ale czeka. Myśli, że mamy czas."
Ikar, największy prom kosmiczny w całej galaktyce, rozbija się podczas rejsu. Jedyni ocaleni to Lilac – córka najbogatszego człowieka w całej galaktyce, i Tarver – młody bohater wojenny, który nie należy do elity. Muszą zjednoczyć siły, by wrócić do domu i rozwiązać zagadkę tajemniczych wizji, jakie zaczynają ich nękać.
Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Jednak w świecie, z którego pochodzą, ich związek jest skazany na potępienie. Czy mimo to nadal będą chcieli opuścić planetę?Tytuł: Zbrodnia
Autor: Marie Rutkoski
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 16 marca 2016

Czasem zbrodnią jest słuchanie głosu swojego serca…
Większość dziewcząt marzy o królewskim ślubie, o balach, fajerwerkach i ucztach do świtu. Dla Kestrel jednak ślub oznacza życie w klatce, którą sama zbudowała. Obawia się wyznać Arinowi prawdę o zaręczynach: że zgodziła się na małżeństwo z księciem pod warunkiem, że Arin odzyska wolność. Bo czy może mu ufać? I czy może w ogóle ufać samej sobie? Jest przecież mistrzynią iluzji jako szpieg na królewskim dworze. Jeśli zostanie nakryta,
jej własny kraj ogłosi ją zdrajczynią. Nie może jednak zrezygnować z podjęcia próby zmiany swojego bezwzględnego świata… co doprowadzi ją do szokującego sekretu.
Jak wysoka może być cena niebezpiecznych kłamstw i niegodnych zaufania sojuszy?


Tytuł: Przez ciemność
Autor: Alexandra Backen
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data wydania: 16 marca 2016

Gabe: Chciałbym się wyrwać z pogrążonego w beznadziei miasta. Zrobię wszystko, by zapewnić sobie lepszą przyszłość.
Sam: Byłam pewna, że Czerwoni zostali wymordowani lata temu. Oni jednak powracają, śmiertelnie niebezpieczni. Wśród nich jest ktoś, kogo znałam dawno temu.
Lucas: Wciąż pamiętam, jak szczęśliwi byliśmy kiedyś, Sam i ja. Ona ocaliła nasz świat. Zrobię wszystko, by ją uratować.
Mia: Nie czuję się dziewczynką, którą dawniej byłam. Jestem „czymś”, obozowym numerem. Przy życiu utrzymuje mnie tylko nadzieja, że jeszcze kiedyś zobaczę mojego brata Lucasa.


Tytuł: Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno
Autor: Kirsty Moseley
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 30 marca 2016

Od zawsze unikam jakiegokolwiek fizycznego kontaktu. Dotykać może mnie tylko mama, mój brat Jake i… Liam. Od ośmiu lat co wieczór chłopak z domu naprzeciwko zakrada się przez okno do mojej sypialni i zasypiamy niewinnie przytuleni. Gdyby Jake wiedział, że Liam spędza u mnie każdą noc, chybaby go zabił. Liam to największe szkolne ciacho. Szaleją za nim wszystkie dziewczyny, a on zmienia je jak rękawiczki. Nie mogę go rozgryźć. W dzień zachowuje się jak megadupek, a w nocy jest ciepły i kochany. Wiem, że nie mogę się w nim zakochać – związki Liama nie trwają dłużej niż kilka nocy…


Tytuł: Serce w kawałkach
Autor: Kathrin Lange
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 16 marca 2016

Juli i David mieszkają w Bostonie. Oboje z pomocą terapeutów usiłują dojść do siebie po wydarzeniach ubiegłej zimy. Niestety ponownie muszą zjawić się na przeklętej wyspie Martha’s Vineyard.
David postanawia rozliczyć się z przeszłością i wraca na klify, by przypomnieć sobie chwile poprzedzające tragiczną śmierć Charlie. Jedyne, co pamięta, to echo wystrzału. Obawia się najgorszego – że to on zastrzelił narzeczoną.
Dziwne zachowanie Davida i natrętna Lizz, która zagięła parol na przystojnego dziedzica, wystawiają związek nastolatków na ciężką próbę.Kiedy policja trafia w morzu na kobiece szczątki, Juli ogarnia zwątpienie. Co naprawdę wydarzyło się zimą na klifie? I jaką rolę w tym wszystkim odegrał David?


Tytuł: Osobliwe i cudowne przypadki Avy Levender
Autor: Leslye Walton
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2 marca 2016

Zbliża się magiczna noc przesilenia letniego...
Noc, w której niebo się otworzy, a powietrze wypełnią deszcz i pióra.
Ava urodziła się ze skrzydłami. Pragnie poznać prawdę, odnaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jej pochodzenia. Niezwykłe wypadki, cudowne zdarzenia, dziwne zbiegi okoliczności i baśniowe rozterki zaprowadzą ją tam, gdzie nie spodziewała się dotrzeć. Kawałek po kawałku odsłania pełną boleści i trosk historię rodziny Roux. Ava Lavender może być pierwszą, która uniknie zguby i ucieknie obojętności. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą miłość?
Dramat Avy rozpoczyna się, kiedy wielce pobożny Nathaniel Sorrows bierze ją za anioła, a jego obsesja na punkcie dziewczyny rośnie...


Tytuł: Alicja i uczta zombie
Autor: Gena Showalter
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 16 marca 2016

Zombi istnieją naprawdę. Pogódźcie się z tym.
Jestem coraz silniejsza, coraz więcej umiem. Mogę samą myślą sprawić, że z każdego zombi zostanie garść popiołu. Wygrałam kilka bitew z siłami zła, ale zapłaciłam za to wysoką cenę. Okazało się, że to jeszcze nie koniec wojny. Teraz musimy się zjednoczyć, bo gramy o najwyższą stawkę. Albo znów nauczymy się być ludźmi, albo przestaniemy istnieć.

17 komentarzy:

 1. Będę musiała w końcu zrobić drugie podejście do 2 tomu Neermore ;)
  Sporo fajnych książek ma się pojawić i to mnie boli, bo ja nie wiem kiedy będę mogła sie za nie zabrać ;_;

  OdpowiedzUsuń
 2. "Chłopiec, który zakradał się do mnie przez okno" ♥ muszę, muszę, muszę! ♥ żadna fantastyka, tylko spokój i cisza, zero magicznych zwierząt... tak, ja to chcę, ja to pragnę, ja tego POTRZEBUJĘ!! ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Kompletnie nie wiedziałam, że wychodzi kolejna część Alicji! Jejku ale mnie uszczęśliwiłaś tym postem! hahahha "Alicja i uczta zombie" już nie mogę się doczekać *-* tym bardziej, ze uwielbiam tę serię. <3
  Jestem mega ciekawa "łowczyni" oraz "Przez ciemność"
  Achh... marzec zapowiada się cudownie, lecz nie dla mojego zbolałego portfel.
  Pozdrawiam cieplutko!
  Ronie z http://ronie-books.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Przede wszystkim... Zbrodnia <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydawnictwa szaleja w tym miesiącu!! Osobliwe i cudowne.... Alicja, Zbrodnia to moje must have :)

  OdpowiedzUsuń
 6. na 10000% przeczytam "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender" oraz "Zbrodnie". Jeszcze jako tako ciekawi mnie "Nevemore", ale niewiele pamiętam z wcześniejszych tomów i zanim zaczęłabym czytać trzeci tom musiałabym sobie przypomnieć poprzednie ;)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsze dwie pozycje bardzo mnie intrygują! Koniecznie będę musiała na nie polować :D "W ramionach gwiazd" miałam już okazję przeczytać i przyznam, że jestem pod wrażeniem - pomysł i umiejętności autorek były zaskakujące ^^
  Obecnie czytam "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender" - dość specyficzna książka, więc na razie ciężko mi coś o niej powiedzieć :)
  Bądź tu teraz

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta "Ava Lavender" - muszę mieć! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Kilka typów nam się pokrywa. ;) Avy Lavender, Łowcyzni, Ognisty pocałunek, Serce w kawałkach, W ramionach gwiazd, te pozycje chcę poznać. Ale u mnie jest jeszcze kilka, które wręcz muszę pochłonąć: Pani Noc, Bez słów i opowiada Riordana ;D Nie mogę się doczekać <3 Tb życzę miłego czytania i polowania!

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Aż pięć pozycji mnie interesuje! :D Ach, ale wiadomo, książek dużo - czasu/pieniędzy mało :/
  Pozdrawiam ciepło ;*
  Debby
  myslamipisane.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie najbardziej kusi "Ognisty Pocałunek" :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Alicja i uczta Zombi ta okładka jest przebrzydka. Ale na resztę książek czekam z niecierpliwością. Mam nadzieję że znajdę na nie czas.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 13. Jej, faktycznie ten miesiąc będzie obfitował w świetne książki! Chciałabym wygospodarować fundusze chociaż na jedną... Sama czekam już na "W ramionach gwiazd", bo zapowiada się świetnie. Prawdę powiedziawszy chyba wszystkie książki z Twojego zestawienia zwróciły moją uwagę, w szczególności "Ognisty pocałunek", "Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno" oraz "Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender". Dość dawno temu czytałam też pierwszy tom Nevermore, muszę go sobie odświeżyć i sięgnąć po kontynuację :)
  Pozdrawiam,
  rude-pioro.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja jestem bardzo ciekawa "W ramionach gwiazd" oraz "Osobliwych i cudownych przypadków Avy Lavender". Te książki koniecznie muszę mieć ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Intryguje mnie "Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno" oraz dwie ostatnie pozycji. Jestem pewna, że chociaż jedną na pewno będę miała okazję przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 16. Po masie pozytywnych opinii jestem ciekawa Avy Lavender :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja się nie mogę doczekać Ognistego pocałunku <3 Zanim jednak zdobędę tę książkę to minie sporo czasu od premiery... :(

  OdpowiedzUsuń

Dzięki wielkie za każdy komentarz, zwłaszcza taki, który nie składa się wyłącznie z np. ''Mam w planach'', ''Może przeczytam''. Każdy motywuje mnie do dalszego starania się i wkładania coraz więcej pracy i siebie w to co piszę :)

PS: Nie odpowiadam na komentarze typu: ''Obserwacja za obserwację?"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...