piątek, 4 września 2015

Na co czekam, czyli zapowiedzi wrześniowe

Hej, i jak tam po pierwszym tygodniu nauki? Regulaminy pospisywane? Kartkówki, powtórki i sprawdziany pozapowiadane? Bo u mnie wszystko to plus lista lektur, z których jestem łagodnie rzecz ujmując niezadowolona, a na dodatek na pierwszy ogień idą Krzyżacy. Ech, nie ma to jak szkolna rzeczywistość... Do tego jakiś czort podkusił mnie do wzięcia udziału w konkursie z chemii i biologii. I jeszcze masa innych nadobowiązkowych zajęć. Gdzie tu miejsce na książki (nie będące podręcznikami)? Nie wiem, ale mam nadzieję, że nie będzie najgorzej, zwłaszcza, że widząc listę zapowiedzi wrześniowych robię słodką minkę do laptopa, jednocześnie przeklinając swoje postanowienie nie kupowania na razie książek...

Tytuł: Angelfall. Penryn i kres dni
Autor: Susan Ee
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 2 września 2015

Spektakularny finał bestsellerowej trylogii Susan Ee. Po brawurowej ucieczce z gniazda aniołów Penryn i Raffe muszą się ukrywać. Oboje za wszelką cenę chcą znaleźć lekarza, który potrafiłby odwrócić wynaturzone efekty operacji przeprowadzonych przez anioły na Raffem i siostrze Penryn. Ledwie zaczynają szukać wyjścia z sytuacji, Penryn odkrywa zaskakujący sekret z przeszłości Raffego, budząc jednocześnie mroczne, zagrażające wszystkim bohaterom siły.
Anioły sprowadzają do świata ludzi apokaliptyczne bestie. Obie strony szykują się do wojny, zawierając nietypowe sojusze i modyfikując strategie. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Raffe i Penryn zostają zmuszeni do opowiedzenia się po którejś ze stron. Stają przed wyborem: dołączyć do przedstawicieli swoich gatunków albo trzymać się razem.Tytuł: Próby ognia (wydanie II)
Autor: James Dashner
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2 września 2015

Próby Ognia to długo oczekiwany drugi tom bestsellerowej trylogii Więzień Labiryntu.
Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli. I żadnego uciekania. Thomas był przekonany, że jeśli Streferzy zdołają się wydostać, odzyskają swoje dawne życie.
W Labiryncie życie było łatwe. Było jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo. Dopóki Teresa nie zapoczątkowała końca. Ale w świecie poza Labiryntem koniec został zapoczątkowany już dawno temu.
Spalona przez Pożogę i wysuszona z powodu nowego surowego klimatu, Ziemia stała się krainą zniszczenia, penetrowaną przez Poparzeńców, ludzi zarażonych Pożogą.
Dlatego Streferzy wciąż nie mogą przestać uciekać. Zamiast upragnionej wolności, muszą stawić czoła jeszcze jednej próbie. Muszą przejść przez najbardziej spaloną część świata i dotrzeć do celu w ciągu dwóch tygodni.
Ale DRESZCZ przygotował im na tej drodze wiele niespodzianek. Wiele krwawych niespodzianek...
Thomas może tylko zastanawiać się, czy sekret do wolności tkwi w jego głowie, czy też na zawsze będą zdani na łaskę DRESZCZU...


Tytuł: Ten jeden rok
Autor: Gayle Forman
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 9 września 2015

Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?

„Ten jeden rok” to kontynuacja książki „Ten jeden dzień”. Romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i zbiegach okoliczności, które zmieniają całe życie.


Tytuł: Ender
Autor: Lissa Price
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 9 września 2015

Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat, oraz Starterzy, czyli dzieci i młodzież. Dla Midlerów, czyli średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki.

Callie, dawniej bezdomna, mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji zapisanej jej przez bogatą renterkę Helenę. Pomimo zburzenia i zdelegalizowania przez rząd banku ciał, nosiciele chipów, w tym Callie, są tropieni i porywani przez nieznanych prześladowców, zainteresowanych dokonywaniem na nich eksperymentów. Callie długo unika uprowadzenia, w końcu jednak i ona zostaje uwięziona przez rządowego agenta, który poddaje ją i jej przyjaciela brutalnym testom. Po wydostaniu się z więzienia jadą na pustynię, do nowej siedziby Brockmana. Callie ma nadzieję odnaleźć tam swojego ojca i uwięzionych przyjaciół. Zdemaskowanie Brockmana okazuje się trudniejsze niż się spodziewała…


Tytuł: Buntownik
Autor: Julie Kagawa
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 9 września 2015

Samotnie upadną, razem powstaną. Od wieków członkowie Zakonu Świętego Jerzego polowali na smoki. Ukrywając się pod ludzką postacią, smoki przetrwały. Stworzyły Talon, potężną organizację, w której każdy smok ma wyznaczone miejsce i służy wspólnej sprawie. Z czasem stały się silne i przebiegłe, gotowe przejąć władzę nad światem. Ale są wśród nich buntownicy, którzy pragną żyć w zgodzie z ludźmi. Należy do nich Ember. Dotąd posłuszna organizacji, opuszcza Talon, by wspierać przywódcę buntu, Rileya. Najpierw jednak chce spłacić dług wdzięczności wobec Garreta, żołnierza Zakonu, który uratował jej życie. Ember i Riley uwalniają Garreta z celi śmierci i uciekają do Las Vegas, by wśród tłumu turystów ukryć się przed pogonią. Ale potężni wrogowie nie dają za wygraną. To tylko kwestia czasu, kto dopadnie ich pierwszy – agenci Talonu czy żołnierze Zakonu Świętego Jerzego.


Tytuł: Wstyd
Autor: Rachel Van Dyken
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 10 września 2015

Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college'u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnień. Przepełniają ją lęk, wstyd i przeświadczenie, że jest zła i nie warta miłości.

Tristan jest profesorem psychologii. Jest wyjątkowo poważny i zasadniczy, ceni dyscyplinę, a przy tym kryje wiele tajemnic.

Między nimi jest mnóstwo ciemności... i to ona ich do siebie przyciąga. Łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać...


Tytuł: Plaga samobójców
Autor: Suzanne Young
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 23 września 2015

Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień. Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko. Lecz z tygodnia na tydzień oboje stają się coraz słabsi. Coraz trudniej im zachowywać twarz, bo dopada ich depresja. A później Program.

Tytuł: W sieci umysłów
Autor: James Dashner
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 30 września 2015

We wrześniu 2015 roku na ekrany kin wchodzi film nakręcony na podstawie książki Jamesa Dashnera.
Michael jest graczem. I – jak większość graczy – więcej czasu niż w realnym świecie spędza w wirtualnej rzeczywistości VirtNet. Do VirtNetu można wejść i umysłem, i ciałem, a jeśli jesteś hakerem, czeka cię jeszcze więcej zabawy. Bo przecież najfajniej jest łamać zasady, prawda?
Ale pewne reguły powstały nie bez powodu… Kiedy jeden z hakerów zaczyna seryjnie mordować, rząd wie, że aby go schwytać, potrzebny będzie równie dobry haker. I to właśnie Michael wygląda na osobę, która może włamać się do najbardziej skomplikowanego systemu na świecie. Jeśli zgodzi się podjąć tej misji, będzie musiał wejść do VirtNetu nigdy nieodkrytymi ścieżkami. I uważać, aby nie stracić z oczu bardzo cienkiej granicy między grą a rzeczywistością…


Tytuł: Sny bogów i potworów (część 2)
Autor: Laini Taylor
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 31 września 2015

Dawno temu Karou, dziewczyna-chimera, i zbuntowany anioł Akiva zakochali się w sobie. Miłością piękną, niebezpieczną i niemożliwą.
Bo są śmiertelnymi wrogami…
Zbliża się ostateczne starcie ludzi, chimer i serafinów. Uskrzydlona armia atakuje. Okrutna królowa poluje na Akivę. Niebo zasnuwa czerń.
Świat ogarnia apokalipsa. Czy miłość Karou i Akivy będzie jego ostatnią nadzieją?


Tytuł: Serce ze szkła
Autor: Tathrin Lange
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 23 września 2015

Juli nie jest szczególnie zachwycona, gdy ojciec prosi ją, by spędziła zimową przerwę świąteczną na wyspie Martha’s Vineyard. Jej zadaniem ma być rozweselenie Davida, syna pracodawcy ojca Juli, którego narzeczona niedawno zginęła, spadając z klifu. Po przybyciu na wyspę odczuwa budzącą grozę aurę domu i spotyka zamkniętego w sobie Davida. Mimo że przystojny chłopak traktuje Juli chłodno, ona jest nim coraz bardziej zafascynowana. Wkrótce dziewczyna odkrywa, że wiele kobiet na wyspie zginęło tragiczną śmiercią, a wszystko podobno za sprawą dziewiętnastowiecznej klątwy, od wielu lat skłaniającej młode kobiety do rzucenia się z urwiska w morską otchłań. Wkrótce Juli zaczyna słyszeć głosy i przestaje rozróżniać, co jest prawdą, a co iluzją. Kiedy zakocha się w Davidzie, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Tytuł: To co ze mnie zostało
Autor: Kat Zhang
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 26 sierpnia 2015

Wyobraźcie sobie, że macie dwa umysły dzielące jedno ciało. Wy i wasza druga połówka jesteście sobie bliżsi niż bliźnięta i lepsi niż przyjaciele. Znacie się od zawsze.
Potem wyobraźcie sobie, że ludzi takich jak wy wszyscy nienawidzą i się ich boją. Że rząd waszego kraju chce was wytropić i wyrwać z was drugą duszę, oddzielając was od osoby, którą kochacie najbardziej na świecie.

A teraz poznajcie Evę i Addie.

One nie muszą sobie niczego wyobrażać.

35 komentarzy:

 1. Ten miesiąc zapowiada się bardzo ciekawie :D Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie nic ciekawego w tym miesiącu. Jedynie książka pana Dashnera mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z twojej listy mam 2 książki, które muszę przeczytać: "Ender", "Sny bogów i potworów (część 2)". Ale po przeczytaniu opisów znalazłam jeszcze 3: "Plaga samobójców", "Serce ze szkła" i "To co ze mnie zostało"

  RosePerdu Books

  OdpowiedzUsuń
 4. Na "Ten jeden rok" również czekam, a reszta mnie niestety nie interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest kilka książek, na które czekam z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja prawie na wszystkie książki, które wymieniłaś, czekam niecierpliwie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja tam jednak zostane przy "Krzyżakach" :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Niecierpliwie czekam na "W sieci umysłów" ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na nic chyba nie czekam. Próby ognia już daaawno temu czytałam i mam zamiar wybrać się na film.
  Buziaki!
  www.filigranoowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja koniecznie muszę kupić "Angelfall. Penryn i kres dni", bo właśnie teraz zabieram się za czytanie drugiej części ;)
  Ale i tak książką, którą KONIECZNIE muszę kupić jest "Restart" ;)

  Pozdrawiam :*
  http://ksiazki-mitchelii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe zapowiedzi.
  Pozdrawiam.
  http://miedzy--stronami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak tak tak Angelfall kocham <3
  Starter i Ender już mam, więc te dwie ksiązki pochłonę błyskawicznie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Też czekam na "Plagę samobójców" i "Wstyd", interesuje mnie zwłaszcza to pierwsze. Ale coś mi się widzi, że sporo sobie poczekam, zanim będę je mogła przeczytać, bo fundusze mam mocno ograniczone ;c Z Twojego zestawienia zainteresowały mnie jeszcze "Buntownik", "Serce ze szkła" i "To co ze mnie zostało". Tyle ciekawych książek wychodzi! A nie da się zliczyć, ile jeszcze nieprzeczytanych stoi na półkach w księgarniach i bibliotekach. Przy praktykach pewnie jeszcze uda mi się regularnie czytać, ale od października znowu będę męczyła jedną, góra dwie książki na miesiąc... Niestety nauka i pisanie pracy robią swoje. ALe przynajmniej można nacieszyć oko premierami XD
  Pozdrawiam,
  rude-pioro.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. "Ender", "Plaga samobójców", "Wstyd" - koniecznie muszę przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Taaak... U mnie też zaczyna się szaleństwo.
  A lektury...Kto może być z nich zadowolony?
  Ja w tym roku piszę testy gimbazjalne, a do tego idę na przedmiotowy z polskiego, więc już to widzę ;-;.
  Jaaaa *-*. Ale cudne okładki w tym miesiącu *-* ! Zwłaszcza "Serce ze szkła" kupiłabym dla samej okładki xD.
  No ale niestety piniondzów ni mo :C. Muszę być silna i trzymać na cosplay.
  City of Dreaming Books

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeju ile premier!
  Nowe wydanie "Prób ognia", kolejna powieść Dashnera!
  Mnie interesują jeszcze "Co ze mnie zostało" i "Plaga samobójców"

  Masz racje, masakra z tym rozpoczęciem roku. Ledwo zaczęliśmy chodzić do szkoły, a już szaleństwo.

  OdpowiedzUsuń
 17. Zaglądnij na mojego bloga (i nie zabijaj!) :D

  http://zaczarowana-me.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. "Buntownik", ''W sieci umysłu", "To co ze mnie zostało" - te trzy książki rzuciły mi się w oczy i chyba tylko te chciałabym dostać w swoje ręce ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. "Plaga samobójców", "Ender" i "W sieci umysłów" to książki, na które czekam najbardziej. Zdecydowanie muszą znaleźć się na mojej półce ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. A ja muszę powiedzieć, że "Krzyżacy" to jedna z moich ulubionych lektur :D
  Już nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam "Endera", a "Plaga samobójców" zapowiada się bardzo interesująco - będę na nią polować w księgarniach
  Pozdrawiam!
  Blondie in Wonderland

  OdpowiedzUsuń
 21. To będzie piękny miesiąc... Najbardziej czekam na "Endera", "Angelfall", "Plagę samobójców" i oczywiście "Ten jeden rok" ♥

  OdpowiedzUsuń
 22. Oj współczuję ci tego postanowienia o nie kupowaniu nowy książek. Ja bym nie wytrzymała. ;D
  "Ender " i "Angelfall" brzmią ciekawie, ale najpierw muszę przeczytać wcześniejsze części.

  Pozdrawiam
  blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Z tej listy to intryguje mnie głównie Ten jeden rok;)
  No i odrobinę Ender choć boje się, że się zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 24. Finał Angelfall już mam za sobą (nie mogłam się powstrzymać przed kupnem!) i na razie mam kaca książkowego i w ogóle nie mogę już o tym myśleć, bo na nowo uderza we mnie fala smutku i rozpaczy. ;-;

  OdpowiedzUsuń
 25. Większość wydanych w tym miesiącu książek to kontynuacje serii, które chciałabym zacząć, więc pewnie kiedyś to nastąpi. ;) W planach mam też nową książkę Dashnera(kocham Więźnia labiryntu), Plagę samobójców(ten pomysł jest genialny), Serce ze szkła(możliwe, że otrzymam ją w ramach recenzji) i Co ze mnie zostało(choć pierwszy raz słyszę o niej u Ciebie) ;) Tylko problemem są pieniądze, których nie mam za wiele.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 26. Buntownik - to może być ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Plaga Samobójców i Próby Ognia to dwie premiery na które czekam najbardziej :)

  Zapraszam również do siebie :)
  http://poczytajmycos.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 28. Mając tyle zaległości na półce nie patrzę na zapowiedzi. :D Ale "Endera" czytałam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Dużo dobroci!!!

  Wrzesień to także miesiąc wyzwania!
  Naprawdę zachęcam! Można dostać egzemplarz recenzencki do recenzji, a nawet wygrać później pakiet książek!
  http://wymarzona-ksiazka.blogspot.com/2015/09/poczuj-miete-do-czytania.html

  OdpowiedzUsuń
 30. Sporo tego!
  Jeżeli chodzi o mnie, nie ma tam jakiejś lektury, którą chciałabym przeczytać. Może kiedyś sie jakiejś książce bliżej przyjrzę, ale aktualnie mam już sporą listę "Chcę przeczytać". :)

  http://recenzandia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 31. Same perełki... Okej, chyba w dosłownie każdym miesiącu wychodzi przynajmniej jedna książka, którą chciałabym przeczytać :D Z tych tutaj najbardziej wyczekuję "Tego jednego roku", "Plagi samobójców" i "Wstydu" :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Zostałaś nominowana do Liebster Blog Awards.

  Liebster Blog Awards

  OdpowiedzUsuń
 33. Nareszcie moje ukochane "Angelfall". Jeszcze nigdy tak długo i z tak wielkim zniecierpliwieniem nie czekałam na książke.
  "Ten jeden rok" to kolejna książka, na której recenzje bardzo si ciesze.
  recenzje-starlight.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 34. Ciekawi mnie "Plaga samobójców" ;) I oczywiście "Ender" ale ta książka już czeka na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Czekam na recenzje "Ten jeden rok" *.* Jesli chodzi o Krzyzakow to sa okropni.. nie polecam, ale z wlasnego doswiadczenia wiem, ze pani K. nie popusci i kazdego z niej przepyta... Trzymam kciuki za olimpiady! I czekam na kolejne recenzje ;) / Kolezanka z malin

  OdpowiedzUsuń

Dzięki wielkie za każdy komentarz, zwłaszcza taki, który nie składa się wyłącznie z np. ''Mam w planach'', ''Może przeczytam''. Każdy motywuje mnie do dalszego starania się i wkładania coraz więcej pracy i siebie w to co piszę :)

PS: Nie odpowiadam na komentarze typu: ''Obserwacja za obserwację?"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...