poniedziałek, 1 czerwca 2015

Na co czekam, czyli zapowiedzi czerwcowe

I oto nadszedł koniec maja. Ten miesiąc był dla mnie katorgą. Nauka, poprawianie ocen, projekt edukacyjny i wiele innych obowiązków pochłaniały mi tyle czasu, że jedynie w przerwach między lekcjami mogłam coś poczytać, czy to podręcznik, czy coś znacznie ciekawszego. Ale i tak wyszło na to, że przeczytałam jednie półtorej książki. Wstyd. Tak źle nie było od niepamiętnych czasów. Brak czasu skutkował także moją małą aktywnością na blogosferze i w najbliższym czasie raczej lepiej nie będzie. Przynajmniej do piętnastego czerwca, potem powinnam jakoś wyjść na prostą. Czerwiec to jednocześnie miesiąc urodzin bloga, więc możecie spodziewać się ode mnie czegoś ekstra :).Tytuł: Wypowiedz jej imię
Autor: James Dawson
Wydawnictwo: YA!
Data premiery: 3 czerwca 2015

Trójka nastoletnich przyjaciół w noc Halloween przyzywa ducha legendarnej Krwawej Mary. To, co miało być zabawą, zmienia się w koszmar i dramatyczną walkę o przetrwanie. Bobby, jej przyjaciółka Naya i przystojny Caine muszą się zmierzyć z nawiedzającą ich w snach upiorną siłą mieszkającą po drugiej stronie lustra. Nastolatkowie odkrywają tajemnicę z połowy XX wieku. Odnajdują jedyną ofiarę, która umknęła Krwawej Mary i od lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Czego upiór pragnie naprawdę – ukojenia czy zemsty?
//LC


Tytuł: Toxic
Autor: Rachel Van Dyken
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 3 czerwca 2015


Każdy kryje jakąś tajemnicę ... Gabe Hyde żyje na kredyt. Od czterech lat ukrywa swoją prawdziwą tożsamość przed światem, który niegdyś obsesyjnie go uwielbiał. Jeden niewłaściwy krok doprowadził go na skraj szaleństwa. krok, który na zawsze zmienił ścieżkę jego życia. Udawanie nie prowadzi do niczego dobrego, zwłaszcza, gdy grasz kogoś innego przed tymi, którym najbardziej na tobie zależy. Ale gdyby ktoś kiedyś odkrył prawdę, to nie jego życie stanęłoby pod znakiem zapytania – ale jej.

Saylor nie nienawidzi mężczyzn. Tylko Gabe’a. Ten lekkomyślny, beztroski, w czepku urodzony gość to prawdziwa sól w jej oku. Który sprawia tylko, że wszystko coraz bardziej się gmatwa. Niestety, jest takie miejsce, w którym ich spotkania są nieuniknione. Dom opieki. Gdyby tylko tak się nawzajem nie pociągali… Im bliżej są ze sobą, tym więcej pytań powstaje w Saylor. Bo Gabe coś ukrywa.

Co się stanie, gdy te dwa światy na siebie wpadną? Dwa światy, które nigdy nie powinny się spotkać? Czy on zniszczy wszystkich, których kocha? Czy w końcu uzyska odkupienie, o którym marzy od czterech lat?
//LC


Tytuł: Każdego dnia...
Autor: David Levithan
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data premiery: 3 czerwca 2015

Każdego dnia tak samo – bez ostrzeżenia – A nie wie, kim dzisiaj będzie i gdzie się znajdzie. A pogodził się ze swoim wyjątkowym losem, ustalił nawet zasady, których stara się przestrzegać: Nie angażować się. Nie rzucać się w oczy. Nie mieszać w cudzym życiu.
Aż do pewnego poranka, kiedy A budzi się w ciele Justina i poznaje jego dziewczynę, Rhiannon. Od tej chwili przestają obowiązywać wszelkie zasady, bowiem A wreszcie znalazł kogoś, z kim pragnie być – kazdego dnia, bez wyjątku.
//LC


Tytuł: Srebrzyste wizje
Autor: Anne Bishop
Wydawnictwo: Initium
Data premiery: 5 czerwca 2015

Inni uwolnili więzione przez ludzi cassandra sangue, nie zdając sobie sprawy z tego, jak poważne konsekwencje będzie to miało dla wieszczek. Tym delikatnym istotom grozi teraz podwójne niebezpieczeństwo – ze strony ludzi, którzy dla swoich niecnych celów chcą kontrolować ich przepowiednie, ale też ze strony ich samych. W tej sytuacji Simon Wilcza Straż, zmiennokształtny przywódca Innych, zmuszony jest prosić o pomoc Meg Corbyn, wystawiając ją na wielkie ryzyko.
Meg nadal walczy z uzależnieniem od euforii, która pojawia się przy wygłaszaniu przepowiedni. Wie, że za każdym razem, gdy sięga po brzytwę, igra ze śmiercią, jednak jej wizje są dla Simona jedyną szansą na rozwiązanie konfliktu. Wrogowie Innych za Atlantikiem rosną w siłę, a działania fanatycznego ruchu w Thaisii zaczynają zagrażać Dziedzińcowi.
//LC


Tytuł: Przypadki Callie i Kaydena
Autor: Jessica Sorenson
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data premiery: 8 czerwca 2015

Hipnotyzująca opowieść o przeznaczeniu, przyjaźni i uzdrawiającej sile miłości.

Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy, kiedy zdawało się, że jego szczęście – a może nawet i życie – właśnie się kończy, pojawił się anioł imieniem Callie. Kayden został ocalony…
Callie nie wierzyła w szczęśliwe zrządzenia losu. Przynajmniej od czasu swoich dwunastych urodzin, gdy odebrano jej wszystko. Kiedy najgorsze już minęło, dziewczyna pogrzebała uczucia i przysięgła nigdy nikomu nie zdradzić, co się naprawdę wydarzyło. Teraz, sześć lat później, nadal zmaga się z bolesną tajemnicą…

Gdy traf sprawia, że Kayden i Callie zaczynają uczęszczać do tego samego college’u, chłopak z determinacją postanawia poznać bliżej piękną dziewczynę, która odmieniła jego los. Jest przekonany, że Callie nie pojawiła się w jego życiu bez powodu. Im bardziej próbuje stać się częścią jej świata, tym mocniej uświadamia sobie, że tym razem to ona potrzebuje ocalenia…
//LC


Tytuł: Mara Dyer. Zemsta
Autor: Michelle Hodkin
Wydawnictwo: YA!
Data premiery: 17 czerwca 2015

Genialne połączenie literatury młodzieżowej z ciężkim, psychodelicznym thrillerem. W ostatniej części trylogii Mara musi stawić czoła rzeczywistości.
Trzecia część bestsellerowej serii o Marze Dyer. Pewnego dnia Mara budzi się w lustrzanym pokoju i nie wie, gdzie jest. Zdaje sobie sprawę, że jej bliscy nie żyją, a ona powoli zaczyna o nich zapominać. Głos w jej głowie powtarza: „musisz uciekać”, ale leki podawane przez doktor Kells zmuszają ją do posłuszeństwa i odbierają jej umiejętność zadawania bólu i zabijania myślami. Mara nigdy nie czuła się tak bezbronna…
//LC


Tytuł: Delirium. Opowiadania
Autor: Lauren Oliver
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 15 czerwca 2015

Opowiadania ukazujące nieznane dotąd losy Annabel, Hany, Raven i Aleksa.

W kraju, w którym miłość uznawana jest za chorobę, tylko nadzieja pozwala przetrwać.

Cierpliwe czekanie w więziennych murach na szansę ucieczki, poświęcenie siebie, by ukochani przeżyli, organizowanie powstania, nieme przyzwolenie na okrutne nakazy – każdy z bohaterów wybrał inny sposób walki o siebie. Jak wiele są w stanie poświęcić, by móc kochać?
//LC


Tytuł: Co, jeśli...
Autor: Rebecca Donovan
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 17 czerwca 2015


Co, jeśli dostałbyś drugą szansę na to, by kogoś poznać po raz pierwszy?

Cal Logan doznaje szoku, gdy widzi Nicole Bentley siedzącą naprzeciwko niego w kawiarni tysiące mil od ich rodzinnego miasta. Przecież od ponad roku – gdy oboje skończyli szkołę – nikt jej nie widział ani o niej nie słyszał.
Tylko że to nie jest Nicole.

Wygląda dokładnie jak miłość Cala z dzieciństwa, ale nazywa się Nyelle Preston. Jest przeciwieństwem Nicole: impulsywna i odważna, zaraża wszystkich wokół pasją życia. Cal jest nią totalnie zafascynowany. Ale Nyelle kryje też wiele tajemnic, a im bardziej Cal zbliża się do rozwiązania jej zagadek, tym mniej chciałby wiedzieć.

Gdy tajemnice z przeszłości i teraźniejszości zderzają się, jedno staje się jasne: nic nie jest takie, jakim się wydawało…
//LC


Tytuł: Ogień i woda
Autor: Victoria Scott
Wydawnictwo: Iuvi
Data premiery: 17 czerwca 2015

W życiu 16-letniej Telli Holloway wszystko jest nie tak. Jej brat jest umierający, a gdy kilkunastu lekarzy nie może ustalić, co mu dolega, rodzice decydują się zamieszkać w „Zapadłej Dziurze w Montanie”, by Cody miał „świeże powietrze”. Tella traci ukochane życie w Bostonie i przyjaciół, rodzice doprowadzają ją do szału, jej brat jest bliski śmierci, a ona – kompletnie bezradna… dopóki nie odbiera tajemniczych instrukcji, jak wystartować w Piekielnym Wyścigu prowadzącym przez dżunglę, pustynię, ocean i góry, by wygrać nagrodę, której Tella rozpaczliwie pragnie: lekarstwo na chorobę brata. Ale wszyscy uczestnicy pragną leku dla kogoś, kogo kochają, i walczą zaciekle – nie ma gwarancji, że Tella (lub ktokolwiek inny) przetrwa wyścig. Może liczyć tylko na swoją pandorę – zwierzątko, które powinno mieć niezwykłe zdolności, ale Tella nie ma pojęcia jakie, a nawet… czy w ogóle je ma.

Wyprawa jest mordercza, zegar tyka, a Tella wie, że nie może ufać nikomu, nawet członkom swojej grupy. Czy może zaufać przynajmniej Guyowi? Czy rodzące się uczucie pomoże jej wygrać wyścig, czy będzie przyczyną jej klęski?
//LC


Tytuł: Niezłomni
Autor: C. J. Daugherty
Wydawnictwo: Otwarte/Moondrive
Data premiery: 15 czerwca 2015

Nathaniel zdobywa przewagę. Uczniowie Akademii Cimmeria podupadają na duchu. Udręczona Allie martwi się nie tylko o szkołę, ale także o los Cartera. Wie jednak, że musi odnaleźć w sobie siły do walki, dlatego namawia Isabelle do wznowienia treningów w Nocnej Szkole. Uważa, że tylko wtedy uczniowie nie utracą wiary w zwycięstwo.
Czy Nathaniela można pokonać? Jak wiele będą gotowi poświęcić bohaterowie i jakie tajemnice jeszcze skrywają?
//LC

19 komentarzy:

 1. Ach, ten piękny piętnasty - dzień sądu, oficjalne wystawianie ocen ^^ Też nie mogę się już doczekać, kiedy minie, kiedy w szkole będziemy tylko grać w karty, a potem witajcie wakacje!
  Z zapowiedzi najbardziej ciekawi mnie "Każdego dnia" głównie ze względu na autora (przede mną jego duet z Greenem, zobaczymy, jaki im też to wyszło) ;))
  zaczarrowana

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle cudowności w czerwcu,a tak cieniutki portfel :( Ja mam większość ocen już "pewnych",ale czekam na wyniki egzaminu :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie interesują "Wypowiedz jej imię", "Delirium. Opowiadania" i "Każdego dnia" :)
  Tak to latanie za ocenkami to masakra...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie to będzie miesiąc z wydawnictwem YA! - jest tyle nowości, które bardzo chciałabym poznać...

  OdpowiedzUsuń
 5. Sporo będzie książek dla młodzieży - super! <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Z nieznanej mi przyczyny bardzo ciekawi mnie książka "Ogień i woda", ale i pozostałe książki również, właściwie odjąć tylko "Srebrzyste wizje", "Mara Dyer. Zemsta" oraz "Niezłomni", ale te dwie to tylko dlatego, że jeszcze nie zapoznałam się z poprzednimi tomami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na co najmniej połowę tych zapowiedzi czekam i ja. :)
  Chociaż od dnia premiery minie spooooro czasu zanim zabiorę się za czytanie. ;p

  OdpowiedzUsuń
 8. Zainteresowało mnie "Wypowiedz jej imię"... Czekam na 3 czerwca! :)

  http://ocean-slow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Cóż, życzę powodzenia w najbliższym czasie, ja już wszystko pozaliczałam na szczęście :).
  "Każdego dnia" mnie zaintrygowało.Swoją drogą, to ma taką okładkę w stylu okładek Greena :P.
  "Ogień i woda" też wygląda obiecująco!Ale na razie nie będę szaleć i poczekam jakie pozbiera recenzje :).
  cityofdreamingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Z przedstawionych przez Ciebie pozycji nie widzę nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Najbardziej mnie ciekawi jak zakończy się historia Mary Dyer:)

  OdpowiedzUsuń
 12. ,,Każdego dnia" interesuje mnie najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Okładka "Wypowiedz jej imię" bardzo mnie intryguje ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Moje czerwcowe "chciejki" są trochę inne ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja najbardziej wyczekuję "Toxic" oraz "Delirium.Opowiadania" :))

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja będę czekać najbardziej na "Wypowiedz jej imię", "Każdego dnia...", "Ogień i woda" i "Niezłomni". Czerwiec zapowiada się ciekawie pod względem wydawniczym. :) Nie przejmuj się może nie najlepszymi wynikami czytelniczymi, wydaje mi się, że i tak każdy od czasu do czasu potrzebuje przerwy nawet od czytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Właśnie czytam pierwszy tom "Utraty",ale nie wiem,czy drugi kupować...Liczę,że biblioteka zaopatrzy się w niego,bo po pierwszym tomie mam nieco mieszane uczucia,a z doświadczenia z takim gatunkiem książek wiem,że to przeważnie tom pierwszy jest lepszy ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Same świetne propozycje :) Levithana i ,,Niezłomnych'' koniecznie muszę przeczytać, do tego opowiadania Delirum - pozycja obowiązkowa. Zaciekawiło mnie ,,Wypowiedz jej imię'' xD Pozdrawiam i zapraszam do mnie http://pharaohs-curse.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dzięki wielkie za każdy komentarz, zwłaszcza taki, który nie składa się wyłącznie z np. ''Mam w planach'', ''Może przeczytam''. Każdy motywuje mnie do dalszego starania się i wkładania coraz więcej pracy i siebie w to co piszę :)

PS: Nie odpowiadam na komentarze typu: ''Obserwacja za obserwację?"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...