środa, 4 lutego 2015

Na co czekam, czyli zapowiedzi lutowe

No i już po jednej dwunastej roku! Aż strasz pomyśleć kiedy to minęło. Niemniej styczeń okazał się dla mnie łaskawy. Jedynie zaraz po powrocie do szkoły po przerwie świątecznej miałam trochę do nauki, później nauczyciele bardziej skupili się na wystawianiu ocen niż na samych testach, kartkówkach itp. itd. Dlatego też miałam dość dużo wolnego czasu mi mimo tego, że mogłabym przeczytać więcej to i tak jestem zadowolona ze swojego wyniku (sześć książek). Co do zapowiedzi. Każdej z niżej wymienionych książek jestem ciekawa, czy to bardziej czy to mniej, ale i tak na każdą będę czekać i w miarę możliwości zdobywać :).

Tytuł: Losing Hope
Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 4 lutego 2015

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym Dean Holder. Przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy, że kiedyś pozwolił odejść małej dziewczynce. Od tego czasu szukał jej uparcie, ale nie spodziewał się, że gdy ponownie się spotkają, ogarną go jeszcze większe wyrzuty sumienia.

"Losing Hope" to historia trojga młodych ludzi naznaczonych przez traumatyczne doświadczenia. Każde z nich wybrało inny sposób na to, by sobie z nimi poradzić – nie każde z nich wybrało życie.
//LC

Tytuł: Misja 100
Autor: Kass Morgan
Wydawnictwo: Bukowy las
Data premiery: 4 lutego 2015

Trzysta lat po spustoszeniu Ziemi przez kataklizm, który uczynił ją niezdatną do życia, ludzie wciąż przebywają w oddalonej od macierzystej planety stacji kosmicznej. Ściśle egzekwowana kontrola narodzin pozwala im oszczędzać kurczące się zasoby, a dorośli skazani za przestępstwa zostają natychmiast straceni. W obawie, że kolonii pozostało niewiele czasu, Kanclerz decyduje o wysłaniu setki młodocianych przestępców na Ziemię, żeby przekonać się, czy powierzchnia planety nadaje się do ponownego zamieszkania. Czy będzie to dla nich szansa na nowe życie, czy wręcz przeciwnie – pewna śmierć?
W zetknięciu z dziką przyrodą setka zesłańców, prześladowana przez tajemnice z przeszłości, musi walczyć o życie. Nikt nie uważał ich za bohaterów, jednak dla całej ludzkości są ostatnią nadzieją na przetrwanie.
//LC


Tytuł: Utrata
Autor: Rachel Van Dyken
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 4 lutego 2015

Kiersten nie jest zwykłą dziewczyną. Ścigają ją koszmarne echa wydarzeń sprzed dwóch lat. Od tamtej pory woli unikać zobowiązań, a smutek jest jedynym znanym jej – i dlatego bezpiecznym – uczuciem. Gdy poznaje Westona, wydaje się, że dzięki niemu wyjdzie z ciemności na słońce.

Ale nie wie, że czas nie jest jej sprzymierzeńcem. Choć Wes sądzi, że potrafi ją ocalić, to dając jej wszystko, jednocześnie wszystko zniszczył. Próbował ją ostrzec, ale jak można przygotować się na coś takiego?

Czasami musisz się śmiać, by nie wybuchnąć płaczem. A czasami, gdy myślisz, że to już koniec – to jest dopiero początek…
//LC


Tytuł: Czerwona królowa
Autor: Victoria Aveyard
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 18 lutego 2015

– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […]

– A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?
//LC


Tytuł: Nieprzekraczalna granica
Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo: W.A.B.
Data premiery: 18 lutego 2015

Layken i Willa łączy więcej niż typowe młode pary. Mają za sobą podobne doświadczenia, podobne potrzeby. Oboje stracili rodziców i muszą poradzić sobie z wychowaniem młodszego rodzeństwa, zbyt wcześnie osieroconego.
Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni. Ich związek rozpada się jednak w momencie, gdy na drodze Willa pojawia się Vaughn, jego dawna miłość. Chłopak utrzymuje z nią kontakt, mimo że wie, iż Layken może mu nie wybaczyć kłamstw.


Czasami dwoje ludzi musi się rozstać, by zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo siebie potrzebują. Czy Willowi uda się naprawić to, co zniszczył, zanim rozstaną się z Layken na zawsze i już nigdy więcej nie zobaczą?
//LC


Tytuł: Opal
Autor: Jennifer L. Armentrout
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 18 lutego 2015

Nikt nie jest jak Daemon Black.
Gdy się uparł, że udowodni mi swoje uczucia, nie żartował. Już więcej w niego nie zwątpię. Teraz, gdy najtrudniejsze za nami, cóż… jesteśmy ze sobą znacznie bardziej spontaniczni. Ale nawet on nie może ochronić swojej rodziny przed niebezpieczeństwem związanym z uwolnieniem ukochanych.

Po wszystkim co się stało, nie jestem już tą samą Katy. I nie jestem pewna, jak to się skończy. Gdy każdy krok ku prawdzie zbliża nas do tajemniczej organizacji, odpowiedzialnej za torturowanie i testowanie hybryd, zdaję sobie sprawę, że dobre zakończenie nie istnieje. Śmierć kogoś bliskiego jest nadal świeża, pomoc przybywa z najmniej spodziewanego źródła, przyjaciele stają się dla nas śmiertelnym zagrożeniem, ale my nie możemy zawrócić. Nawet jeśli wynik tego starcia zniszczy nasze światy na zawsze.
//LC

30 komentarzy:

 1. Ja najbardziej nie mogę się doczekać Czerwonej Królowej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może, skoro wychodzi Losing Hope, w końcu przeczytam Hopeless?? Chociaż biorąc pod uwagę ile książek już mam zaczętych i ile czeka w kolejce, to pewnie nie nastąpi to wcześnie... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Losing Hope" i "Czerwoną królową" - bardzo chcę mieć. Za "Misję 100" mam zamiar wkrótce się zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pragnę w swe ręce zdobyć Losing Hope oraz Hopeless (już przeczytane) :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę się doczekać. Wszystkie te książki wyglądają wspaniale. Będę ich wypatrywać w księgarni :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ogromnie ciekawa "Czerwonej królowej" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nic dla mnie, chociaż przypomniałaś mi, że 'Hopeless' czeka na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę trzy fajne powieści, a mianowicie "Losing hope", "Misja 100" i "Czerwona królowa" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Koniecznie muszę zdobyć Czerwoną Królową!
  http://zagoramiksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajne, fajne!
  Chcę "Czerwoną królową" :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Poczekam na recenzje "Misji 100", bo jestem ciekawa tej książki, mimo że serialu nie oglądam ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. wszystkie pragnę mieć i przeczytać. :)
  chociaż jestem już w połowie Utraty i nie ma się nad czym zachwycać ...

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie mogę się doczekać Losing Hope i Czerwonej królowej, choć wszystko co wymieniłaś jest warte uwagi
  Zapraszam do siebie,
  http://worldofbookss.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 14. Losing Hope czytałam po angielsku, było kilka elementów, które mnie zaskoczyły :) Ale jestem ciekawa "Nieprzekraczalnej granicy" :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Z tych pozycji co wymieniłaś to najbardziej czekam na "Czerwoną królową". "Losing Hope" też mam w planach, tylko najpierw muszę przeczytać pierwszą część ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie mogę się doczekać Losing Hope, ale zaciekawiła mnie książka Utrata. Może jeśli znajdę czas i środki dostępne na książki w najbliższym czasie spróbuje sięgnąć po nią.:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Najbardziej interesuje mnie ''Czerwona królowa", ale wszystkie książki są interesujące ;) Tyle fajnych pozycji wychodzi, a tak mało czasu, żeby to wszystko czytać :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie rozumiem, dlaczego przy Hopeless i teraz przy kontynuacji wydawnictwo zdecydowało się na angielskie tytuły. Trochę mnie to odstręcza. Ale ogólnie jeśli chodzi o te zapowiedzi, to niestety wszystko zdecydowanie nie w moim stylu.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ohh czekam na niektóre książki ♥ A także niektórych serii jeszcze nie zaczęłam, ale czekają już na swoją kolej.
  Pozdrawiam :*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. Zapowiada się idealny luty :D Sama z chęcią kilka z nich przeczytałabym :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Planuję kupić "Utratę" i "Czerwoną królową" :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja planuję kupno "Czerwonej królowej", bo najbardziej mnie zainteresowała :)

  recenzjemysterieux.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Coś ostanio głośno o tej "Czerwonej Królowej". Może i ja się skuszę? Zobaczymy ;)

  raven-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Czytałam pierwszą część cyklu Hoover i jestem skrajnie obrzydzona.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja chętnie przeczytałabym "czerwoną Królową". Miałam okazję zapoznać się z recenzjami i bardzo zachwalające tą powieść. :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Nominowałam cię do Libster Blog Award. Mam nadzieję, że odpowiesz na moje pytania.

  http://whiteblackbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. Zdecydowanie "Losing hope", "Czerwona królowa" i osobiście czekam na kontynuację "chłopak nikt" ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. "Loosing Hope" to książka na którą będę czekać, jeśli spodoba mi się "Hopeless", po które będę na dniach sięgać :)

  www.maialis.pl

  OdpowiedzUsuń

Dzięki wielkie za każdy komentarz, zwłaszcza taki, który nie składa się wyłącznie z np. ''Mam w planach'', ''Może przeczytam''. Każdy motywuje mnie do dalszego starania się i wkładania coraz więcej pracy i siebie w to co piszę :)

PS: Nie odpowiadam na komentarze typu: ''Obserwacja za obserwację?"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...