czwartek, 28 lipca 2016

„Kim jesteś, Sky?” Joss Stirling [BOOK TOUR]

Tytuł oryginału: Findind Sky
Seria: Saga o braciach Benedictach #1
Tłumaczenie: Julia Chimiak
Wydawnictwo: Akapit Press
Liczna stron: 382
Data wydania: 26 kwietnia 2013
Od momentu gdy Sky ujrzała Zeda po raz pierwszy, nie może o nim zapomnieć. Gdy okazuje się, że Zed porozumiewa się ze Sky bez słów i czyta jej myśli, powracają do niej głęboko skrywane cienie przeszłości i pojawia się zupełnie nowe zagrożenie.

Znalezienie swojej drugiej połowy nigdy nie było tak niebezpieczne.


niedziela, 24 lipca 2016

Konkurs #4

Hejka! Po tytule posta chyba wiecie, co na Was czeka? Konkurs! Albo raczej typowa rozdawajka, bo takie cieszą się największą popularnością ;) Początkowo miał to być konkurs na drugą rocznicę istnienia bloga (magiczna data 21 czerwca) , ale w tamtym czasie nie miałam kiedy go zorganizować. Dlatego pojawia się on teraz, w końcu lepiej późno niż wcale ;D

Co będzie nagrodą? Mianowicie dowolnie wybrana książka, którą zrecenzowałam w przeciągu tych dwóch lat. Całą listę macie TUTAJ. Mam nadzieję, że każdy coś znajdzie :)


Baner

poniedziałek, 18 lipca 2016

„Magisterium II: Miedziana rękawica” Holly Black, Cassandra Clare

Tytuł oryginału: The Copper  Gauntlet
Seria: Magisterium #2
Tłumaczenie: Robert Waliś
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 336
Data wydania: 6 lipca 2016
Callum Hunt po przejściu Próby Żelaza spędza wakacje w domu. Nie jest mu łatwo nawiązać kontakt z tatą, który nie może znieść obecności Morda, ogarniętego chaosem wilka. A kiedy chłopak odkrywa, że ojciec prawdopodobnie zamierza go zabić, musi uciekać.

Jedynym miejscem, gdzie może się ukryć, jest Magisterium. Ale i tu nie jest bezpiecznie. Skradziona bowiem potężne narzędzie, które może przynieść zagładę wielu czarodziejom... I dać władzę tym, którzy nie zawahają się użyć go do niecnych celów.

Callum i dwójka jego przyjaciół samowolnie opuszczają szkołę, by stoczyć walkę z arcygroźnym przeciwnikiem.

czwartek, 14 lipca 2016

Stosik #10

Hejka! Dzisiaj przygotowałam dla Was kolejny stosik. Książki zakupiłam dosyć niedawno, wcześniej postawiłam sobie bana na kupowanie, a teraz już nic mnie nie powstrzymuje, co skrzętnie wykorzystuję ;D


Od dołu:
- Czy wspomniałam, że Cię kocham Estelle Maskame
- Unieważnienie Emma Chase
- Serce ze szkła Kathrin Lange
- Opiekunka Grobów Melissa Marr
- Zanim się pojawiłeś Jojo Moyes
- Angelfall. Penryn i kres dni Susan Ee
- Dwór cierni i róż Sarah J. Maas

niedziela, 10 lipca 2016

„Czerwone jak krew” Salla Simukka

Tytuł oryginału: Punainen kuin veri
Seria: Lumikki Andersson #1
Tłumaczenie: Sebastian Musielak
Wydawnictwo: YA!
Liczba stron: 256
Data wydania: 2 kwietnia 2014
Siedemnastoletnia Lumikki - uczennica Liceum Artystycznego w Tampere. Dewiza życiowa: Trzymać się z daleka od rzeczy, które jej nie dotyczą.

Pewnego dnia w szkolnej ciemni Lumikki znajduje dużą sumę pieniędzy. Na większości banknotów widnieją ślady krwi. Kto je tam zostawił? Co ma do ukrycia?

Okazuje się, że w sprawie maczało palce troje uczniów: córka policjanta Elisa, szkolny amant Tuukka i outsider Kasper. Wkrótce Lumikki zostaje wplątana w międzynarodową aferę, w którą zamieszani są rosyjscy gangsterzy i tajemniczy Biały Niedźwiedź.

W grze pozorów prowadzonej przez Lumikki stawką jest dobre imię, a może nawet życie jej przyjaciół.

niedziela, 3 lipca 2016

Na co czekam, czyli zapowiedzi lipcowe

Hejka, dzisiaj jak zawsze na początku miesiąca przychodzę z zapowiedziami. W tym miesiącu jest ich mniej, ale nie narzekam, bo w większości są to książki, na które czekałam już od jakiegoś czasu (Demonolodzy <3). Nie przedłużając, zapraszam :) 

Tytuł: Miedziana rękawic
Autor: Holly Black, Cassandra Clare
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 6 lipca 2016


Letnie wakacje Calluma Hunta w niczym nie przypominają tych, jakie mają zwyczajne dzieciaki. Jego towarzyszem zostaje ogarnięty chaosem wilk Havoc. Ojciec podejrzewa, że Call przeszedł na ciemną stronę mocy. Oczywiście, większość dzieci nie wróci już więcej do szkoły w magicznym świecie Magisterium… Wszystko to nie jest łatwe dla Calla…, a sprawy jeszcze bardziej się komplikują, kiedy w piwnicy swojego domu znajduje ślady wskazujące na to, że ojciec usiłuje pozbyć się jego i Havocka. Call chroni się w Magisterium, ale to tylko pogarsza sytuację. Alkahest – miedziana rękawica mająca zdolność do pozbawiania niektórych magów ich czarodziejskich mocy – została skradziona. Próbując ustalić sprawców, Call i jego przyjaciele ściągają na siebie uwagę bardzo groźnych przeciwników i zbliżają się do odkrycia niezwykle niebezpiecznej prawdy.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...