niedziela, 3 maja 2015

Na co czekam, czyli zapowiedzi majowe

Kwiecień był dziwnym miesiącem. Niby miałam dużo wolnego (święta i egzaminy gimnazjalne), ale przeczytałam o wiele mniej niż w marcu. Mam nadzieję, że maj okaże się dla mnie łaskawszy. Przynajmniej jeśli chodzi o zapowiedzi jest w czym wybierać. I te książkowe i filmowe, bo wprost nie mogę doczekać się drugiej części Avengers ^^.Tytuł: Alicja królowa Zombie
Autor: Gena Showalter
Wydawnictwo: 6 maja 2015
Data premiery:

Wszyscy jesteśmy szaleni.

Mam plan. Tym razem unicestwimy zombi raz na zawsze. Zegną przede mną kark, uznają moją władzę. To ja będę królową ich martwych serc.
Przeżyłam koszmar, ale przetrwałam. Naiwnie założyłam, że teraz poznam, czym są szczęście i miłość. Straciłam czujność, a wtedy okazało się, że niektórzy ludzie są gorsi niż zombi. Czas rozpocząć ostateczną rozgrywkę. To będzie bitwa o wszystko, co kocham. Jeśli będę musiała poświęcić życie – nie zawaham się ani sekundy.Tytuł: Kiedy cię poznałam
Autor: Cecelia Ahern
Wydawnictwo: Akurat
Data premiery: 6 maja 2015

Jasmine kocha swoją pracę i dotkniętą zespołem Downa siostrę. Zmuszona do odejścia z pracy stwierdza, że miłość do siostry to za mało, by nadać sens jej życiu. Rozpaczliwie próbuje znaleźć coś, co wypełniłoby bolesną pustkę. W bezsenne noce podgląda sąsiada z przeciwka, Matta Marshalla, znanego radiowego didżeja. Jasmine szczerze nienawidzi go za to, że podczas jednej z audycji nie zareagował na złośliwe komentarze dotyczące osób z zespołem Downa. Zawieszony za wybryki na antenie Matt pije, awanturuje się, jest utrapieniem dla okolicy. Zbieg okoliczności sprawia, że Jasmine coraz lepiej go poznaje i zaczyna po trosze uczestniczyć w jego życiu. Każde z nich zmaga się z innymi przeciwnościami, każde musi pokonać inne problemy, ale ku swojemu zaskoczeniu odkrywają, że mogą być dla siebie wsparciem i że niechęć od przyjaźni dzieli niekiedy tylko jeden krok.

Tytuł: Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta
Autor: Claire North
Wydawnictwo: Świat książki
Data premiery: 6 maja 2015

Niektórych historii nie da się opowiedzieć w jednym życiu.

Zaskakująca reinterpretacja opowieści o podróży w czasie. Odważna, magiczna, mistrzowska.

Harry August umiera. Znowu. W chwili śmierci Harry August zawsze powraca do punktu wyjścia. Niezależnie od tego, co robi i jakie decyzje podejmuje, za każdym razem staje się chłopcem pamiętającym wszystkie fakty z życia, które przeżył dwanaście razy. Nic się nie zmienia, nigdy. Aż do teraz.

Kiedy nadchodzi kres jedenastego życia Harry’ego, przy jego łóżku pojawia się dziewczynka, która mówi: „O mało mi nie umarłeś, doktorze… Muszę wysłać wiadomość w przeszłość”.

Oto opowieść o wcześniejszych – i późniejszych – wydarzeniach z życia Harry’ego. Podejmuje on próbę ocalenia przeszłości, której nie może zmienić. Stara się uratować przyszłość, by nie dopuścić do katastrofy.
Tytuł: Następczyni
Autor: Kieda Cass
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: 13 maja 2015

Dwadzieścia lat temu America Singer wzięła udział w Eliminacjach i zdobyła serce księcia Maxona. Teraz nadszedł czas, by swoje Eliminacje zorganizowała księżniczka Eadlyn. Eadlyn nie oczekuje, że jej Eliminacje będą choć odrobinę przypominać bajkową historię romansu jej rodziców. Jednak gdy rozpoczyna się rywalizacja, dziewczyna odkrywa, iż znalezienie szczęśliwego zakończenia nie jest tak niemożliwe, jak zawsze się spodziewała.
Tytuł: Maybe someday
Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 18 maja 2015

On, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki, postanawia ją bliżej poznać.

Ona, Sydney, ma poukładane życie: studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko to rozpada się na kawałki w ciągu kilku godzin.
Wkrótce tych dwoje odkryje, że razem mogą stworzyć coś wyjątkowego. Dowiedzą się także, jak łatwo złamać czyjeś serce…Tytuł: Magisterium I: Próba żelaza
Autor: Holly Black, Cassandra Clare
Wydawnictwo: Albatros
Data premiery: 6 maja 2015

Dwunastoletni Callum mieszka ze swoim ojcem, który niegdyś był magiem, lecz po śmierci żony zrezygnował z czarów i postanowił wychować swojego syna jak zwykłego chłopca, ignorując budzące się w nim magiczne zdolności. Kiedy Call zostaje wezwany na obowiązkowy egzamin do Magisterium – szkoły magii, Alastair przekonuje syna, że ten powinien za wszelką cenę uniknąć rekrutacji, by nie mieć żadnych związków z niebezpiecznym magicznym światem. Pomimo katastrofalnego przebiegu egzaminu Callum zostaje przyjęty do Magisterium i zostaje uczniem Mistrza Rufusa.
W szkole magii chłopiec zaprzyjaźnia się Aaronem i Tamarą, z którymi wspólnie zgłębia tajniki czarów i podchodzi do coraz bardziej wymagających sprawdzianów. Pomimo niepokornego charakteru i licznych wątpliwości dotyczących pobytu w szkole, Callum radzi sobie coraz lepiej i zaczyna traktować Magisterium jak swój drugi dom.
Pewnego dnia magowie prowadzący szkołę odkrywają, że Aaron nie jest zwykłym uczniem, potrafi bowiem panować nad magią chaosu. Oznacza to, że chłopiec jest Makarem, szczególnym rodzajem maga, na którego wszyscy czekają, licząc, że przeciwstawi się Wrogowi Śmierci. Początkowo ta wiadomość wzbudza entuzjazm, jednak wkrótce Aaron zostaje porwany, zaś Call i Tamara ruszają mu na pomoc. Chłopiec musi odnaleźć zaginionego przyjaciela, mierząc się nie tylko z siłami zła, lecz także z własną przeszłością. Odkrywa niejasne okoliczności śmierci swojej matki, a także dowiaduje się o swoich owianych tajemnicą związkach z Wrogiem Śmierci. Poznana prawda postawi pod znakiem zapytania zarówno jego dalszy pobyt w szkole, jak i relację z ojcem.


Tytuł: Musimy coś zmienić
Autor: Sandy Hall
Wydawnictwo: Piscal
Data premiery: 6 maja 2015

Lea i Gabe mają ze sobą wiele wspólnego. Łączy ich niewidzialna więź, jednak… nigdy ze sobą nie rozmawiali. Wszyscy na około chcą im pomóc i ich zeswatać! Jedna impreza pomaga im przełamać lody i rozwiązać pewną zagadkę.
Co ciekawe, to love story opowiedziane
z perspektywy ich znajomych!
Inga (wykładowczyni kreatywnego pisania)
„Jeszcze nie widziałam, żeby Gabe i Lea ze sobą rozmawiali. Dużo czasu spędzają, patrząc na siebie z rozmarzeniem, więc musi ich do siebie ciągnąć. Wygląda to tak, jakby założyli koło potajemnej wzajemnej adoracji, ale teraz nadszedł czas, aby sobie o tym powiedzieli. Lea podnosi wzrok znad zeszytu i uśmiecha się do mnie. A potem w tej samej chwili obie
dostrzegamy, że Gabe rozmawia z Hillary. Psiakrew, Hillary!”
Bob (kierowca autobusu)
„Spójrzcie na tych dwoje. Wsiadają osobno, wysiadają osobno, idą osobno. Chciałbym, żeby ze sobą chodzili. Nikt tak młody nie powinien być sam przez cały czas.”
Maxine (kelnerka)
„Chciałabym pomóc im przełamać pierwsze lody. Nigdy wcześniej nie widziałam dwojga młodych ludzi, którzy wyglądaliby na tak przerażonych bliskością drugiej osoby. On wykręca sobie palce i nie patrzy na nią. Oczywiste jest – przynajmniej dla mnie – że bardzo się stara, żeby się w nią nie wpatrywać. Jakby przyglądanie się miało sprawić, że ona wyczyta z jego twarzy, jak bardzo mu się podoba.”


Tytuł: Misja Ivy
Autor: Amy Engel
Wydawnictwo: Akapit Press
Data premiery: 15 maja 2015

Po bezwzględnej wojnie nuklearnej, Stany Zjednoczone zostały doszczętnie zniszczone. Grupy osób, które ocalały w końcu połączyły siły, by znowu znaleźć się w wirze konfliktów o to, która rodzina będzie rządzić nowym narodem. Westfalls przegrali. Pięćdziesiąt lat później, spokój i kontrolę, utrzymuje się poprzez małżeństwo córki strony przegranych z synem rodziny zwycięzców w corocznym rytuale.

W tym roku, nadeszła moja kolej.

Nazywam się Ivy Westfall, a moja misja jest prosta: zabić syna prezydenta, mojego przyszłego męża i przywrócić rodzinę Westfalls do władzy.

Ale Bishop Lattimer jest, albo bardzo utalentowanym aktorem, albo rzeczywiście nie jest bez serca, tak jak mówiła mi rodzina. Może być jedyną osobą na tym świecie, która naprawdę mnie rozumie. Ale przed przeznaczeniem nie można uciec. Jestem jedyną osobą, która może przywrócić dziedzictwo Westfall. Bishop musi umrzeć. I to ja będę tym kimś, kto go zabije…


Tytuł: Sny bogów i potworów (część 1)
Autor: Laini Taylor
Wydawnictwo: Amber
Data premiery: 28 maja 2015

Na niebie Azji pojawił się legion aniołów i leci w dal, na zachód do Rzymu. Armia serafinów przedostała się do świata ludzi, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe. To zapowiedź wielkiego starcia, w którym i ludzie, i chimery, i serafini będą walczyć, ginąć, wierzyć i kochać. Pojawią się nowi, okrutni wrogowie. Powstaną niezwykłe, niewyobrażalne sojusze. A Karou i Akiva w samym sercu wydarzeń będą zmagać się ze swoją miłością, marzeniami i przeznaczeniem…
Tytuł: Prawo przyciągania
Autor: Simone Elkeles
Wydawnictwo: Amber
Data premiery: 14 maja 2015

Są dla siebie zupełnie nieodpowiedni. I idealni pod każdym względem. Carlos Fuentes, brat Alexa z Idealnej chemii, wraca do liceum w Stanach po roku w Meksyku. Nie zamierza jednak prowadzić takiego życia, jakie zaplanował dla niego starszy brat. Chce żyć po swojemu, nawet jeśli to znaczy: ryzykownie. A ryzykuje dużo, bo niełatwo zerwać z narkotykowym gangiem.

Alex znajduje mu schronienie w domu swojego profesora. Carlos czuje się tam nie na miejscu. A Kiara, nieśmiała córka profesora, nie przypomina dziewczyn, jakie go do tej pory interesowały.

Lecz oboje przekonają się, że w sprawach serca prawo przyciągania jest znacznie silniejsze niż różnice, które ich dzielą…


*Wszystkie opisy pochodzą ze strony lubimyczytac.pl

34 komentarze:

 1. W maju na nic bie czekam, ale za to w czerwcu wychodzi kilka ciekawych tytułów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja w tym miesiącu czekam na Laini Taylor i się jaram, że jednak tom trzeci u nas wyjdzie :3 Chyba aż podskoczę tego samego dnia do księgarni, żeby dorwać tą książkę, dawno tego nie robiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie też kwiecień był dziwny - niby tyle wolnego, ale przeczytałam o wiele, wiele mniej książek niż w poprzednich miesiącach. Ale maj będzie gorszy, bo chyba utonę w tych wszystkich sprawdzianach i testach. ;/
  Najbardziej czekam na "Musimy coś zmienić", bo zapowiada się naprawdę ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Następczyni" i "Alicja królowa zombi" już zamówione :D "Próba żelaza" - nie mogę się doczekać kiedy wpadnie w moje ręce :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej czekam na "Maybe Someday". "Musimy coś zmienić" również zapowiada się ciekawie, jednak na razie poczekam i zapoznam się z opiniami innych. :)

  About Katherine

  OdpowiedzUsuń
 6. Też czekam na "Próba żelaza", kocham okładkę tej książki odkąd ją zobaczyłam na zagranicznych stronach i mam nadzieję, że treść będzie równie dobra, już się nie mogę doczekać kiedy wpadnie w moje łapki ;) Oprócz tego czekam też na "Maybe Someday" ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. W maju pełno cudowności,tylko skad brać na to pieniądze? 😭. http://karmeloweczytadla.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja też czekam na trzeci tom "Córki dymu i kości" i muszę przyznać, że zaciekawiłaś mnie książką "Kiedy Cię poznałam" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czekam na wszystkie wymienione przez Ciebie lektury :)
  Thievingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Następczyni i Prawo przyciągania - na to ja czekam z niecierpliwością, a już szczególnie na "Następczynię". Jestem ciekawa, czy moje potwierdzenia odnośnie tej książki się sprawdzą. :) Wydaje mi się, że ta część jest niepotrzebna i Kiera Cass napisała ją 'na odwal', co oczywiście odbije się na treści. Bo tak na chłopski rozum - po co jest ta część? Przecież tylko dla kasy. :) Trochę mnie to denerwuje, bo można by zakończyć na Jedynej i byłoby super. ;p
  Oprócz tego, to nawet nie wiem, czy jakaś książka, którą chciałabym przeczytać, ma premierę w maju, jakoś nie interesuję się premierami książek, bo zwykle i tak ich nie kupuję zaraz po premierze. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja w tym miesiącu czekam na "Mam cię na muszce" - drugą część Charliego Mortdecaia :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Widzę że już czekam na trzy książki :3 Ten miesiąc zapowiada się wspaniale widzę że już nie długo będę zamawiać nowiutkie książki :]
  http://tiggerssreads.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Liczę,że uda mi się dorwać nową książkę Ahern,a "Maybe Someday"mam ebooka,ale nie mogę się za niego jakoś zabrać ;3

  OdpowiedzUsuń
 14. Ileż ciekawych nowości ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Następczyni ma przecudną okładkę! *-*
  Najbardziej interesuję mnie Musimy coś zmienić :)
  love-ksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Alicja i Następczyni - w końcu trzeba doczytać historię do końca! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Maybe Someday brzmi całkiem nieźle :-D

  OdpowiedzUsuń
 18. To jest bardzo dobry miesiąc dla wydawnictw. Mniej dobry dla mojego portfela.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo ciekawe
  pozdrawiam
  razemzksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Jak to wszystko się ciekawie zapowiada !

  OdpowiedzUsuń
 21. Na kilka zapowiedzi czekam ze zniecierpliwieniem!

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja najbardziej czekam na "Maybe Someday" oraz na "Następczynię" :)
  Sny bogów i potworów czytałam już w oryginale :D

  OdpowiedzUsuń
 23. Maj obfituje w intrygujące nowości, poza dwoma pierwszymi i dwoam ostatnimi wszystkie mnie interesują, co widziałas na blogu. Żałuję, że zapomniałam napisać o Maybe someday, bo na pewno się z książką zapoznam. :) Mam nadzieję, że wszystkie uda Ci sie przeczytać. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 24. Moje NAJ tego miesiąca to "Maybe someday", ale bardzo ciekawią mnie również inne książki, a w szczególności "Musimy coś zmienić" ^^

  OdpowiedzUsuń
 25. Czekam na trzecią część Alicji z niecierpliwością *.* a także chętnie przygarnę książkę Coleen Hoover :D
  A trzecia część "Córki dymu i kości" podzielona na dwie części? Serio? :c

  Zapraszam do siebie
  http://to-read-or-not-to-read.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 26. O książce Pierwszy piętnaście [...] już słyszałam i bardzo chciałabym ją przeczytać. Za to moją uwagę zwróciła jeszcze pozycja Próba żelaza, po którą też chętnie bym sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Hej! Nominowałam Cię do Liebster Blog Award :D
  http://karmeloweczytadla.blogspot.com/2015/05/lba-3-4-5.html

  OdpowiedzUsuń
 28. "Kiedy cię poznałam" pewnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 30. Nominowałam Cię do tagu! Zapraszam do zabawy! ^_^

  http://strefa-czytania-obowiazuje-wszedzie.blogspot.com/2015/05/disney-princess-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 31. Koniecznie muszę zdobyć "Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta". Książka idealna dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 32. Nominuję cię do Colorful book tag :) Pozdrawiam :)
  http://fluff-my-life-my-amazing-story.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 33. Następczyni i Maybe Someday to są najlepsze książki tego miesiąca.

  Pozdrawiam:*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 34. Jest kilka tytułów które chciałabym przeczytać, mimo że najprawdopodobniej ich nie zdobędę

  OdpowiedzUsuń

Dzięki wielkie za każdy komentarz, zwłaszcza taki, który nie składa się wyłącznie z np. ''Mam w planach'', ''Może przeczytam''. Każdy motywuje mnie do dalszego starania się i wkładania coraz więcej pracy i siebie w to co piszę :)

PS: Nie odpowiadam na komentarze typu: ''Obserwacja za obserwację?"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...