wtorek, 31 maja 2016

„Nevermore. Otchłań” Kelly Creagh

Tytuł oryginału: Oblivion
Seria: Nevermore #3
Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 432
Data wydania: marzec/kwiecień 2016
Dla Isobel Lanley cienka linia pomiędzy życiem a śmiercią zatarła się już dawno. Po spotkaniu z Varenem, które omal nie zakończyło się jej śmiercią, dziewczyna boi się wracać do niebezpiecznego świata snu. Ale koszmary powracają i zaczynają się wplatać w rzeczywistość, nie pozostawiając jej wyboru. Ciemność Varena znowu zagraża nie tylko jej, ale całemu światu, który może pochłonąć.

Isobel obawia się o swoje codzienne życie, o swoje zdrowe zmysły i o Varena – szczególnie po nowej stracie, jaka go dotknęła. Co gorsza, upiorna Lilith pragnie zatrzymać chłopaka dla siebie i zrobi wszystko, by się jej nie wymknął – naprawdę wszystko.

czwartek, 26 maja 2016

„Chłopak z Francji” Hilary Freeman

Tytuł oryginału: The Boy From France
Seria: Opowieści z Camden Town #3
Wydawnictwo: Akapit Press
Tłumaczenie: Karolina Sobiepanek
Liczba stron: 176
Data wydana: 11 października 2013
Na wieść o tym, że w międzyszkolnej wymianie uczniów znajdą się chłopcy z Francji, wszystkie dziewczyny z klasy Vix stają się niezwykle podekscytowane – wszystkie z wyjątkiem Vix, której mama jest zwolenniczką kobiecych rządów.Tymczasem osoba, którą ma się opiekować Vix, okazuje się chłopcem – do tego czarującym i niezwykle przystojnym...czwartek, 19 maja 2016

„Ugly love” Colleen Hoover

Tytuł oryginału: Ugly love
Seria: --
Wydawnictwo: Otwarte
Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski
Liczba stron: 344
Data wydania: 13 kwietnia 2016
Kiedy TATE, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewała się tak gwałtownych zmian w swoim życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera.

MILES ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia.


Serca zaczynają szybciej bić, obietnice zostają złamane, reguły przestają obowiązywać...


niedziela, 15 maja 2016

"Reguła myśli" James Dashner


Tytuł oryginału: The Rule Of Thoughts
Seria: Doktryna Śmiertelności #2
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 388
Data wydania: kwiecień 2016
To, czego Micheal dowiaduje się na końcu Ścieżki, wywraca do góry nogami całą jego wiedzę o własnym życiu. A prawda budzi w nim grozę. Michael jest tworem.

Następnego dnia budzi się w obcym mieszkaniu, w ciele nieznajomego nastolatka. Nie wie jeszcze, że to, co wydarzyło się na Ścieżce, jest tylko pierwszym etapem wielkiego planu twórcy Doktryny Śmiertelności, cyberterrorysty Kaine'a. Planu zaludnienia Ziemi tworami.

Tylko dwóm osobom Michael bezgranicznie ufa - Sarze i Brysonowi. I tylko do nich może się zwrócić o pomoc. Bo w żadnym ze światów nie może już czuć się bezpiecznie.


wtorek, 3 maja 2016

Na co czekam, czyli zapowiedzi majowe

Majówka już się kończy, a ja mam za sobą tylko kilka stron Opowieści niesamowitych Poego... i jakieś piętnaście godzinnych odcinków dram (w tym osiem mojej nowej miłości The King 2 Hearts ^^). No cóż... Czyli jak zawsze... Dobra, żeby nie przedłużać, zapraszam na zapowiedzi majowe :)

Tytuł: To skomplikowane. Julie
Autor: Jessica Park
Wydawnictwo: OMGBook
Data wydania: 11 maja 2016

Matt jest wysoki, ciemne blond włosy opadają mu na oczy. Nosi koszulkę z napisem: „Nietzsche to mój ziom”. Julie bardzo go lubi.
Jest jeszcze Finn. Nigdy go nie spotkała… Ale to za nim szaleje.
Skomplikowane? Dziwne? Nie da się ukryć!
W domu Watkinsów zdecydowanie coś nie gra. Rodzice są mili, ale jakby nieobecni. Matt jest piekielnie zdolnym studentem matematyki, ale nawet kabelek USB nawiązuje kontakty łatwiej niż on. Celeste wyraźnie odstaje od rówieśników i ma pewien baaardzo dziwny zwyczaj…
Jest jeszcze najstarszy brat, Finn: zabawny, mądry, wrażliwy, otwarty… Tylko że kompletnie nieosiągalny. Można z nim pogadać tylko na czacie.
Julie, która właśnie zaczęła studia, zamieszkuje właśnie z nimi. Nie przypuszcza, że stanie się kimś ważnym dla rodziny Watkinsów. I że to będzie aż tak skomplikowane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...