środa, 30 grudnia 2015

''Dziewczyna Ameryki'' Meg Cabot

Tytuł oryginału: All-American Girl
Seria: Dziewczyna Ameryki #1
Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 200
Data wydania: 2005

Najsłynniejsza obok serii Pamiętnik księżniczki powieść ulubionej autorki wszystkich nastolatek.

Czy życie może się zmienić w jednej sekundzie? Powiedzmy, między kupieniem ciastka a płyty CD? Właśnie tak dzieje się z Samanthą Madison. Właśnie taka jedna sekunda wystarcza, żeby uratować życie prezydenta Stanów Zjednoczonych. I zostać bohaterką narodową. I wpaść w oko Pierwszemu Synowi...
sobota, 26 grudnia 2015

Stosik #8


Hejka! Jak Wam mijają święta? Rodzinnie? Czytelniczo? A może jedno i drugie? Ja jedyne co ostatnio robię to obżeram się i czytam. Tylko to. Dosłownie. Ech, nie ma to jak święta... 

Dziś przychodzę ze stosikiem, co prawda niedużym, ale za to obfitującym w istne perełki ;)


wtorek, 22 grudnia 2015

''Aż po horyzont'' Morgan Matson

Tytuł oryginału: Amy and Roger's
Epic Detour
Seria: --
Tłumaczenie: Stanisław Korszczyński
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 456
Data wydania: 12 marca 2014
Z miejsca na miejsce, dzień po dniu, aż po horyzont, za którym wreszcie odnajdą siebie...

Życie Amy Curry dalece odbiega od ideału. Jej ociec zginął niedawno w wypadku samochodowym. Matka, chcąc na nowo wszystko poukładać, postanowiła przeprowadzić się ze słonecznej Kalifornii do Connecticut. Niedługo po zakończeniu roku szkolnego Amy ma do niej dołączyć - przejechać przez niemal cały kraj, by zacząć zupełnie inne życie z dala od miejsca, które kocha, oraz od wypróbowanych przyjaciół.

W długiej, zaplanowanej co do minuty podróży Amy towarzyszyć ma Roger, syn znajomej rodziców. Dziewczyna nie widziała go od lat i początkowo jest przerażona wizją spędzenia kilku dni w obecności kogoś, kogo ledwie zna... Jednak Amy i Roger szybko znajdują wspólny język i postanawiają zmienić nudną jazdę z miejsca A do miejsca B w szaloną wyprawę po Ameryce - wyprawę, w trackie której nie tylko przeżyją przygodę i odwiedzą kilka niezwykłych miejsc, ale również odnajdą samych siebie.

czwartek, 17 grudnia 2015

Trzy z trzech #3 Lektury cd.

W trzeciej odsłonie Trzy z trzech powrócę do lektur z podstawówki. Jaka przypadła mi do gustu? Jaka nie zdobyła mojego serca? A którą szczerze nie polubiłam? Zapraszam :D

czwartek, 10 grudnia 2015

''Cztery sekundy do stracenia'' K. A. Tucker

Tytuł oryginału: Four Seconds to Lose
Seria: Dziesięć płytkich oddechów #3
Tłumaczenie:Katarzyna Agnieszka Dyrek
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 560
Data wydania: 11 marca 2015
Prowadzenie lokalu ze striptizem nie jest takie fascynujące jak uważa większość facetów. Dwudziestodziewięcioletni Cain pracuje głównie nocą i regularnie odwiedza go policja, a jego załoga nadaje się do psychiatryka. Wierzy jednak, że taka jest jego misja. Pewnego dnia piękna Charlie Rourke staje w drzwiach klubu, przez co wszystko się sypie. Zasady Caina zostają wystawione na ciężką próbę. Minęło sporo czasu odkąd dokonała tego jakakolwiek kobieta...

Dwudziestodwuletnia Charlie Rourke potrzebuje szybkich pieniędzy, by zniknąć, nim będzie za późno. Ściąganie ciuchów na scenie nie jest jej wymarzoną pracą. Gdy koleżanki z pracy marzą, by usidlić seksownego i troskliwego szefa, Charlie nie jest nim zainteresowana. Szczególnie dlatego, że Charlie Rourke nie istnieje, a dziewczyna, która ją udaje, nie może pozwolić sobie na rozproszenie uwagi niechcianym romansem.

Niestety Charlie szybko odkrywa, że nie ucieknie przed uczuciem jakim darzy swojego szefa. Obawia się jednak, że strata Caina, gdy ten dowie się w co dziewczyna jest zamieszana, będzie bardziej bolesna niż którakolwiek z czekających ją kar.

sobota, 5 grudnia 2015

Na co czekam, czyli zapowiedzi grudniowe

Długo zastanawiałam się czy w ogóle wrzucić ten post. Bo przecież zapowiedzi na dany miesiąc zawsze miałam przynajmniej kilka. A teraz? Tylko dwie. Dlatego wyjątkowo postanowiłam dodać jeszcze zapowiedzi mangowe - tak by ten post nie był tak przerażająco krótki i... bezwartościowy ;)

Tytuł: Greccy Herosi według Percy'ego Jacksona
Autor: Rick Riordan
Ilustracje: John Rocco
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2 grudnia 2015

Kto uciął głowę Meduzie? Kogo wychowała niedźwiedzica? Kto ujarzmił Pegaza? Wie to doskonale każdy heros, a Percy Jackson opowie wam o bohaterskich czynach Perseusza, Atalanty, Bellerofonta i wielu innych greckich bohaterów.
Ten zbiór opowieści w zabawnym, swobodnym stylu, do jakiego Percy przyzwyczaił już czytelników („Sam miałem swego czasu złe doświadczenia, ale herosi, o których wam opowiem, to oldskulowe przykłady totalnego pecha. Dzielnie schrzanili wszystko, czego nikt przed nimi nie zdołał schrzanić…”), z dynamicznymi ilustracjami Johna Rocco, doskonale uzupełni kolekcję każdego fana twórczości Ricka Riordana – oraz każdego, kto potrzebuje herosa.
Szykujcie zatem płonące włócznie. Zakładajcie lwie skóry. Polerujcie tarcze i nie zapomnijcie włożyć strzał do kołczanu. Cofamy się w czasie o cztery tysiące lat, żeby ścinać głowy potworom, ratować królestwa, wpakować paru bogom strzały w tyłek, najechać na Królestwo Podziemi i okradać złych ludzi. A następnie, w ramach deseru, ginąć tragicznie i w męczarniach. Gotowi? Doskonale. Do dzieła!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...