środa, 23 września 2015

Konkurs #2

Hejka, witam w kolejny wieczór kolejnego dnia szkoły ;). Nie wiem jak u Was, ale ja powoli już wysiadam. Nauki mam tyle, że nie wyrabiam, chyba oszalałam, bo dodatkowo zgłosiłam się do PIĘCIU konkursów przedmiotowych (biologia, chemia, polski, angielski i matma), a na dodatek już od trzech dni nie czytałam niczego ciekawego (czyt. aktualnie zagłębiam się tylko w podręczniki). Nawet na bloga nie mam tyle czasu ile bym chciała. Ale z racji tego, że obiecałam konkurs, postanowiłam olać geografię i napisać tego posta (w końcu jest jeszcze noc na naukę...).

Z ankiety wyszło na to, że zdecydowana większość z Was woli rozdawajkę. Okej, ale pamiętajcie, że w następnym konkursie (jeśli się on nadarzy) nie będzie już tak łatwo ;). Zasady są proste: aby zgłosić się do konkursu wystarczy wyrazić chęć udziału, być publicznym obserwatorem bloga, umieścić zalinkowany baner na swojej stronce/blogu/fb itp, podać swój adres email oraz wybrać jedną z podanych niżej książek. Proste? Proste!

sobota, 19 września 2015

''W otchłani'' Beth Revis

Tytuł oryginału: Across the Universe
Seria: W otchłani #1
Tłumaczenie: Łukasz Małecki
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Liczba stron: 392
Data wydania: 21 mara 2012

Śmiertelna odyseja
Miłość w świecie tyranii i kłamstwa

Nieodległa przyszłości. Siedemnastoletnia Amy i jej rodzice biorą udział w misji, której celem jest zaludnienie nowej planety. Podróż ma trwać trzysta lat, dlatego pasażerowie poddani są hibernacji. Któregoś dnia Amy zostaje brutalnie zbudzona z lodowatego snu. Ktoś próbuje ją zamordować! Statek kosmiczny zmienia się w zdradliwą pułapkę. Jego mieszkańcy poddali się władzy Najstarszego, despotycznego i przerażającego przywódcy. Jest jednak jeszcze Starszy - zafascynowany Amy zbuntowany nastolatek i następna Najstarszego. Zdeterminowany, by przejąć władzę. Czy Amu może mu zaufać?

wtorek, 15 września 2015

Stosik #6

Hejka! Dzisiejszy przygotowałam dla Was stosik, dość obszerny jak na mnie stosik. Jak zauważyliście w sierpniu nie wstawiłam żadnego, bo zdecydowałam, że książek byłoby za mało. Dopiero później okazało się jest ich więcej niż sobie z tego zdawałam sprawę...


sobota, 12 września 2015

''Utrata'' Rachel Van Dyken

Tytuł oryginału: Ruin
Seria: Zatraceni #1
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Wydawnictwo: Feeria Young
Liczba stron: 304
Data wydania: 4 lutego 2015
Kiersten nie jest zwykłą dziewczyną. Ścigają ją koszmarne echa wydarzeń sprzed dwóch lat. Od tamtej pory woli unikać zobowiązań, a smutek jest jedynym znanym jej – i dlatego bezpiecznym – uczuciem. Gdy poznaje Westona, wydaje się, że dzięki niemu wyjdzie z ciemności na słońce.

Ale nie wie, że czas nie jest jej sprzymierzeńcem. Choć Wes sądzi, że potrafi ją ocalić, to dając jej wszystko, jednocześnie wszystko zniszczył. Próbował ją ostrzec, ale jak można przygotować się na coś takiego?

Czasami musisz się śmiać, by nie wybuchnąć płaczem. A czasami, gdy myślisz, że to już koniec – to jest dopiero początek…


wtorek, 8 września 2015

''Chodząca katastrofa'' Jamie McGuire

Tytuł oryginału: Walking Disaster
Seria: Piękna katastrofa #2
Tłumaczenie: Anna Esden-Tempska
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 496
Data wydania: 5 sierpnia 2015
Czy można kochać zbyt mocno?
Travis Maddox od matki nauczył się dwóch rzeczy: kochaj mocno. Walcz jeszcze mocniej. Jego życie jest pełne romansów na jedną noc, hazardu, nielegalnych walk i przemocy. Ale kiedy zaczyna mi się wydawać, że nikt go nie pokona - ani na ringu, ani w miłości - pewna...
Porządna dziewczyna
Powala go na kolana... I nic nie jest już takie, jakie było wcześniej.
W Pięknej katastrofie swój głos miała Abby Abernathy. Teraz pora przekonać się, czy Travis opowie tę samą historię.
Dowiedz się, co on NAPRAWDĘ myśli...

piątek, 4 września 2015

Na co czekam, czyli zapowiedzi wrześniowe

Hej, i jak tam po pierwszym tygodniu nauki? Regulaminy pospisywane? Kartkówki, powtórki i sprawdziany pozapowiadane? Bo u mnie wszystko to plus lista lektur, z których jestem łagodnie rzecz ujmując niezadowolona, a na dodatek na pierwszy ogień idą Krzyżacy. Ech, nie ma to jak szkolna rzeczywistość... Do tego jakiś czort podkusił mnie do wzięcia udziału w konkursie z chemii i biologii. I jeszcze masa innych nadobowiązkowych zajęć. Gdzie tu miejsce na książki (nie będące podręcznikami)? Nie wiem, ale mam nadzieję, że nie będzie najgorzej, zwłaszcza, że widząc listę zapowiedzi wrześniowych robię słodką minkę do laptopa, jednocześnie przeklinając swoje postanowienie nie kupowania na razie książek...

Tytuł: Angelfall. Penryn i kres dni
Autor: Susan Ee
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 2 września 2015

Spektakularny finał bestsellerowej trylogii Susan Ee. Po brawurowej ucieczce z gniazda aniołów Penryn i Raffe muszą się ukrywać. Oboje za wszelką cenę chcą znaleźć lekarza, który potrafiłby odwrócić wynaturzone efekty operacji przeprowadzonych przez anioły na Raffem i siostrze Penryn. Ledwie zaczynają szukać wyjścia z sytuacji, Penryn odkrywa zaskakujący sekret z przeszłości Raffego, budząc jednocześnie mroczne, zagrażające wszystkim bohaterom siły.
Anioły sprowadzają do świata ludzi apokaliptyczne bestie. Obie strony szykują się do wojny, zawierając nietypowe sojusze i modyfikując strategie. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Raffe i Penryn zostają zmuszeni do opowiedzenia się po którejś ze stron. Stają przed wyborem: dołączyć do przedstawicieli swoich gatunków albo trzymać się razem.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...