czwartek, 26 lutego 2015

''Mara Dyer. Tajemnica'' Michelle Hodkin

Tytuł oryginału: The Unbecoming of Mara Dyer
Seria: Mara Dyer #1
Wydawnictwo: YA!
Liczba stron: 412

Data premiery: 10 września 2014
Mara Dyer budzi się w szpitalu, nie pamiętając, skąd tam się wzięła. Wydawałoby się, że już nic gorszego nie może jej spotkać. A jednak... To, iż nie pamięta momentu wypadku, w którym zginęli jej przyjaciele, podczas gdy ona sama w przedziwny sposób ocalała, budzi w niej podejrzenia, że kryje się za tym coś więcej. Ma rację. Mara nie może uwierzyć, że po tym, co przeszła potrafi jeszcze się zakochać. Myli się.

KAŻDY KRYJE W SOBIE TAJEMNICĘ,
WYSTARCZY JĄ OBUDZIĆ.


niedziela, 22 lutego 2015

Stosik #2

Hejka! Dziś przychodzę z drugim w historii bloga stosikiem! Co prawda brakuje na nim jednej książki (Szeptem, w wersji kieszonkowej), którą to wsadziłam gdzieś gdzie za nic nie mogę sobie przypomnieć, niemniej stosik jak na moje standardy jest duży (i coś mi mówi, że to ostatni większy stosik przed moimi urodzinami...).


Zdjęcie, jak zwykle idealnej jakości...

wtorek, 17 lutego 2015

''Idealna chemia'' Simone Elkeles

Tytuł oryginału: Perfect Chemistry
Seria: Idealna chemia #1
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 336
Data premiery: 16 kwietnia 2013
Brittany
Wszyscy wiedzą, że jestem idealna. Moje życie jest idealne. Moje ciuchy są idealne. Nawet moja rodzina jest idealna. I choć to kompletna bzdura, staram się, jak mogę, żeby tak to właśnie wyglądało. Jeśli prawda wyszłaby na jaw, zniszczyłaby mój bajkowy wizerunek...

Alex
Ostatnia klasa. Powinienem być dumny: będę pierwszy z naszej rodziny, który skończy liceum. Ale po szkole zacznie się prawdziwe życie. O studiach mogę tylko pomarzyć. Staram się skupić na teraźniejszości.To cholernie trudne, bo niestety po maturze moja przyszłość będzie najprawdopodobniej tak samo beznadziejna jak moja przeszłość...

W liceum Fairfields uczniów z „dobrej” i „złej” części miasta dzieli mur nie do przebycia. Więc kiedy Brittany, popularna, piękna, bogata, i Alex, członek ulicznego gangu, zostają dobrani w parę do realizacji projektu z chemii, wszystko wskazuje, że nie skończy się to dobrze. Nikt – nawet oni sami – nie spodziewa się, że ten związek wywoła najbardziej zaskakującą reakcję chemiczną: miłość. Ale żeby być razem, będą musieli przeciwstawić się stereotypom i uprzedzeniom, jakie ich dzielą.

sobota, 14 lutego 2015

''Błękitna miłość'' S.C. Ransom

Tytuł oryginału: Small Blue Thing
Seria: Błękitna miłość #1
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 344
Data premiery: 19 kwietnia 2011
Tajemnicza bransoletka z błękitnym kamieniem zaprowadzi śmiertelną dziewczynę do duchów umarłych, które żywią się ludzkim szczęściem, i zwiąże z chłopakiem, który może obdarzyć ją miłością lub odebrać to, co najcenniejsze…

Siedemnastoletnia Alexa ma powody do radości: właśnie zdała egzaminy, a Rob, obiekt westchnień większości dziewczyn w szkole, jest zainteresowany właśnie nią.

Ale dziwna bransoletka znaleziona na brzegu Tamizy wszystko zmienia. Bo za sprawą tego niezwykłego przedmiotu Alexa spotyka Calluma – uwięzionego pomiędzy życiem a śmiercią pięknego chłopaka, w którym zakocha się bez pamięci. Lecz im głębsze uczucie ich łączy, tym częściej Alexa zaczyna wątpić, czy Callum mówi jej prawdę. Zwłaszcza gdy odkryje coś, co przeczy jego słowom i wzbudza w niej lęk. I każe zadać pytanie, czego naprawdę chce jej widmowy ukochany…poniedziałek, 9 lutego 2015

Mój czwarty, piąty i... szósty? TAG, czyli:


Witam, witam! Jak (mam nadzieję) zauważyliście dzisiaj przychodzę z TAGiem... albo dokładniej rzecz biorąc z TRZEMA TAGami! Dość dawno temu zostałam nominowana przez Lexiss oraz alicee 16 oraz ku mojemu miłemu zaskoczeniu wczoraj przez White Black Books do LBA. Jest to już kolejno moja druga, trzecia i czwarta nominacja to tego TAGu i nawet nie wiecie jaką radochę miałam kiedy o nich się dowiedziałam :D. Niemniej kiedy tylko zasiadałam do laptopa próbując odpowiedzieć na pytania w mojej głowie wiały pustki. Jednak w końcu zawzięłam się i oto prezentuję moje odpowiedzi :). Przepraszam, że trwało to tak długo i najserdeczniej dziękuję za nominacje! A teraz zapraszam na kolejną dawkę informacji o osobie zwanej Ann Wars ;).

środa, 4 lutego 2015

Na co czekam, czyli zapowiedzi lutowe

No i już po jednej dwunastej roku! Aż strasz pomyśleć kiedy to minęło. Niemniej styczeń okazał się dla mnie łaskawy. Jedynie zaraz po powrocie do szkoły po przerwie świątecznej miałam trochę do nauki, później nauczyciele bardziej skupili się na wystawianiu ocen niż na samych testach, kartkówkach itp. itd. Dlatego też miałam dość dużo wolnego czasu mi mimo tego, że mogłabym przeczytać więcej to i tak jestem zadowolona ze swojego wyniku (sześć książek). Co do zapowiedzi. Każdej z niżej wymienionych książek jestem ciekawa, czy to bardziej czy to mniej, ale i tak na każdą będę czekać i w miarę możliwości zdobywać :).

Tytuł: Losing Hope
Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 4 lutego 2015

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym Dean Holder. Przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy, że kiedyś pozwolił odejść małej dziewczynce. Od tego czasu szukał jej uparcie, ale nie spodziewał się, że gdy ponownie się spotkają, ogarną go jeszcze większe wyrzuty sumienia.

"Losing Hope" to historia trojga młodych ludzi naznaczonych przez traumatyczne doświadczenia. Każde z nich wybrało inny sposób na to, by sobie z nimi poradzić – nie każde z nich wybrało życie.
//LCRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...